Bouterse hangt Surinaamse president Santokhi ambtsketen om
PARAMARIBO (ANP) - De voorzitter van het Surinaamse parlement Marinus Bee heeft Chan Santokhi en Ronnie Brunswijk geïnstalleerd als nieuwe president en vicepresident van Suriname. Vertrekkend president Desi Bouterse en vicepresident Ashwin Adhin hebben hun functie formeel overgedragen aan hun opvolgers. Als laatste formele handeling kreeg Santokhi de ambtsketen omgehangen door Bouterse.
De plechtigheden, die gepaard gingen met gebeden en culturele uitingen, vonden plaats tijdens een speciale vergadering van het parlement. Door de coronamaatregelen gebeurde dit in een grote tent op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo. Alleen speciale genodigden en familie waren welkom in de tent. Het grote publiek kon wel alles live volgen via radio-en tv-stations.
Brunswijk is geen onbekende voor Nederland. Zo is hij door het Nederlandse Openbaar Ministerie bij verstek veroordeeld voor drugssmokkel. In de jaren tachtig was hij actief als leider van het Junglecommando waarmee hij tegen het regime van Bouterse vocht. Hij kreeg toen financiële steun van Nederland.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
57 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden