Botswana dreigt 20.000 'Duitse' olifanten te moeten afmaken
BERLIJN (ANP/DPA) - De president van Botswana heeft gedreigd dat de 20.000 olifanten die het land eerder nog naar Duitsland zei te kunnen sturen, mogelijk worden afgemaakt. Het land wilde de dieren eerder weggeven, omdat er te veel zouden rondlopen. Volgens president Mokgweetsi Masisi dreigen ze nu om te komen als gevolg van droogte, en zou de bevolking hun vlees goed kunnen gebruiken.
Botswana zei in april dat het land graag 20.000 olifanten wilde uitzetten in de Duitse natuur. Dat was omdat de Duitse minister van Milieu beperkingen wilde voor de invoer van jachttrofeeën. Botswana zei dat er simpelweg te veel olifanten rondlopen en de bevolking de inkomsten uit de jacht hard nodig heeft.
De Duitse regering heeft nooit gereageerd op het aanbod om de olifanten naar Duitsland te brengen, zegt president Masisi in een filmpje op de website van de Duitse krant Bild. Inmiddels gaat zijn land, net als een aantal andere landen in zuidelijk Afrika, volgens de president gebukt onder "de zwaarste droogte in vijftig jaar".
"Onze bevolking lijdt honger. De olifanten zijn gedoemd te sterven. Als mensen honger hebben, moeten we ze eten geven. En ik kan u zeggen: ze eten olifanten. Dus ik ben bang dat we geen keuze hebben dan de mensen een deel van, zo niet alle olifanten te eten te geven. Dan weet u dat", aldus Masisi.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
2 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
9 uur geleden