Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Botswana dreigt 20.000 'Duitse' olifanten te moeten afmaken

Botswana dreigt 20.000 'Duitse' olifanten te moeten afmaken

BERLIJN (ANP/DPA) - De president van Botswana heeft gedreigd dat de 20.000 olifanten die het land eerder nog naar Duitsland zei te kunnen sturen, mogelijk worden afgemaakt. Het land wilde de dieren eerder weggeven, omdat er te veel zouden rondlopen. Volgens president Mokgweetsi Masisi dreigen ze nu om te komen als gevolg van droogte, en zou de bevolking hun vlees goed kunnen gebruiken.

Botswana zei in april dat het land graag 20.000 olifanten wilde uitzetten in de Duitse natuur. Dat was omdat de Duitse minister van Milieu beperkingen wilde voor de invoer van jachttrofeeën. Botswana zei dat er simpelweg te veel olifanten rondlopen en de bevolking de inkomsten uit de jacht hard nodig heeft.

De Duitse regering heeft nooit gereageerd op het aanbod om de olifanten naar Duitsland te brengen, zegt president Masisi in een filmpje op de website van de Duitse krant Bild. Inmiddels gaat zijn land, net als een aantal andere landen in zuidelijk Afrika, volgens de president gebukt onder "de zwaarste droogte in vijftig jaar".

"Onze bevolking lijdt honger. De olifanten zijn gedoemd te sterven. Als mensen honger hebben, moeten we ze eten geven. En ik kan u zeggen: ze eten olifanten. Dus ik ben bang dat we geen keuze hebben dan de mensen een deel van, zo niet alle olifanten te eten te geven. Dan weet u dat", aldus Masisi.

Meer uit Buitenland

Brits parlement stemt over onderzoek naar misleiding door Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran: VS verantwoordelijk voor mislukte onderhandelingen

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.

10 uur geleden
Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

12 uur geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

13 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

13 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

14 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

15 uur geleden