Botswana dreigt 20.000 'Duitse' olifanten te moeten afmaken
BERLIJN (ANP/DPA) - De president van Botswana heeft gedreigd dat de 20.000 olifanten die het land eerder nog naar Duitsland zei te kunnen sturen, mogelijk worden afgemaakt. Het land wilde de dieren eerder weggeven, omdat er te veel zouden rondlopen. Volgens president Mokgweetsi Masisi dreigen ze nu om te komen als gevolg van droogte, en zou de bevolking hun vlees goed kunnen gebruiken.
Botswana zei in april dat het land graag 20.000 olifanten wilde uitzetten in de Duitse natuur. Dat was omdat de Duitse minister van Milieu beperkingen wilde voor de invoer van jachttrofeeën. Botswana zei dat er simpelweg te veel olifanten rondlopen en de bevolking de inkomsten uit de jacht hard nodig heeft.
De Duitse regering heeft nooit gereageerd op het aanbod om de olifanten naar Duitsland te brengen, zegt president Masisi in een filmpje op de website van de Duitse krant Bild. Inmiddels gaat zijn land, net als een aantal andere landen in zuidelijk Afrika, volgens de president gebukt onder "de zwaarste droogte in vijftig jaar".
"Onze bevolking lijdt honger. De olifanten zijn gedoemd te sterven. Als mensen honger hebben, moeten we ze eten geven. En ik kan u zeggen: ze eten olifanten. Dus ik ben bang dat we geen keuze hebben dan de mensen een deel van, zo niet alle olifanten te eten te geven. Dan weet u dat", aldus Masisi.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
3 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO is nog "ver verwijderd van een crisis", zegt de hoogste commandant van de alliantie. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week meerdere keren gezegd dat hij Groenland wil innemen, maar Denemarken (ook een NAVO-lid) is niet van plan het gebied af te staan.
4 uur geledenSION (ANP/AFP) - Een rechter in het Zwitserse Sion heeft bepaald dat de eigenaar van het in brand gevlogen café Le Constellation, Jacques Moretti, in hechtenis wordt genomen. Oudejaarsavond brak er een brand uit die zich razendsnel verspreidde. Daarbij zijn veertig doden en meer dan honderd gewonden gevallen.
4 uur geleden