Botswana dreigt 20.000 'Duitse' olifanten te moeten afmaken
BERLIJN (ANP/DPA) - De president van Botswana heeft gedreigd dat de 20.000 olifanten die het land eerder nog naar Duitsland zei te kunnen sturen, mogelijk worden afgemaakt. Het land wilde de dieren eerder weggeven, omdat er te veel zouden rondlopen. Volgens president Mokgweetsi Masisi dreigen ze nu om te komen als gevolg van droogte, en zou de bevolking hun vlees goed kunnen gebruiken.
Botswana zei in april dat het land graag 20.000 olifanten wilde uitzetten in de Duitse natuur. Dat was omdat de Duitse minister van Milieu beperkingen wilde voor de invoer van jachttrofeeën. Botswana zei dat er simpelweg te veel olifanten rondlopen en de bevolking de inkomsten uit de jacht hard nodig heeft.
De Duitse regering heeft nooit gereageerd op het aanbod om de olifanten naar Duitsland te brengen, zegt president Masisi in een filmpje op de website van de Duitse krant Bild. Inmiddels gaat zijn land, net als een aantal andere landen in zuidelijk Afrika, volgens de president gebukt onder "de zwaarste droogte in vijftig jaar".
"Onze bevolking lijdt honger. De olifanten zijn gedoemd te sterven. Als mensen honger hebben, moeten we ze eten geven. En ik kan u zeggen: ze eten olifanten. Dus ik ben bang dat we geen keuze hebben dan de mensen een deel van, zo niet alle olifanten te eten te geven. Dan weet u dat", aldus Masisi.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
6 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
8 uur geleden