Botman mag na titel met Lille later aansluiten bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Sven Botman mag zich later bij Jong Oranje melden als hij komend weekeinde met Lille de Franse voetbaltitel wint. Bondscoach Erwin van de Looi heeft dat de centrale verdediger laten weten. Jong Oranje verzamelt zondag.
"In Nederland is het voor de meeste jongens klaar, maar voor Sven wacht nog een hele mooie wedstrijd", aldus Van de Looi vrijdag. "Je maakt niet elke week mee dat je kampioen kan worden. Mocht Lille daar in slagen, gun ik het hem ook dat hij bij alle plichtplegingen kan zijn."
Noa Lang, die donderdag met Club Brugge de titel in België veroverde, hoeft zich net als Botman ook pas maandagavond laat in Zeist te melden als hij nog plichtplegingen met zijn club heeft. Ludovit Reis speelt mogelijk met VfL Osnabrück op 30 mei nog een wedstrijd om handhaving in de tweede Bundesliga veilig te stellen. Mocht dat zo zijn, roept Van de Looi een vervanger voor hem om.
Oostenrijk
Jong Oranje treft maandag 31 mei in Boedapest Frankrijk in de kwartfinale van het EK. Van de Looi had zich het liefst met zijn spelersgroep in Oostenrijk voorbereid, maar er is toch gekozen voor Zeist, ook rekening houdend met de voorbereiding van het Nederlands elftal. Frank de Boer begint maandag met een eerste groep aan de voorbereiding op het EK en zal de eerste dagen deels trainingen samen doen met Jong Oranje.
Mohamed Ihattaren zit opnieuw niet bij de selectie. "Ik had hem toch bij de voorselectie gehaald, voor het geval hij bij PSV wedstrijden zou gaan spelen. Dat is niet gebeurd. Op dit moment is hij niet wedstrijdfit", aldus Van de Looi. Ihattaren zat ook al een paar keer bij de selectie van Oranje, maar heeft zijn debuut nog niet gemaakt.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
29 minuten geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
17 uur geleden