Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Botman mag na titel met Lille later aansluiten bij Jong Oranje

Botman mag na titel met Lille later aansluiten bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Sven Botman mag zich later bij Jong Oranje melden als hij komend weekeinde met Lille de Franse voetbaltitel wint. Bondscoach Erwin van de Looi heeft dat de centrale verdediger laten weten. Jong Oranje verzamelt zondag.

"In Nederland is het voor de meeste jongens klaar, maar voor Sven wacht nog een hele mooie wedstrijd", aldus Van de Looi vrijdag. "Je maakt niet elke week mee dat je kampioen kan worden. Mocht Lille daar in slagen, gun ik het hem ook dat hij bij alle plichtplegingen kan zijn."

Noa Lang, die donderdag met Club Brugge de titel in België veroverde, hoeft zich net als Botman ook pas maandagavond laat in Zeist te melden als hij nog plichtplegingen met zijn club heeft. Ludovit Reis speelt mogelijk met VfL Osnabrück op 30 mei nog een wedstrijd om handhaving in de tweede Bundesliga veilig te stellen. Mocht dat zo zijn, roept Van de Looi een vervanger voor hem om.

Oostenrijk

Jong Oranje treft maandag 31 mei in Boedapest Frankrijk in de kwartfinale van het EK. Van de Looi had zich het liefst met zijn spelersgroep in Oostenrijk voorbereid, maar er is toch gekozen voor Zeist, ook rekening houdend met de voorbereiding van het Nederlands elftal. Frank de Boer begint maandag met een eerste groep aan de voorbereiding op het EK en zal de eerste dagen deels trainingen samen doen met Jong Oranje.

Mohamed Ihattaren zit opnieuw niet bij de selectie. "Ik had hem toch bij de voorselectie gehaald, voor het geval hij bij PSV wedstrijden zou gaan spelen. Dat is niet gebeurd. Op dit moment is hij niet wedstrijdfit", aldus Van de Looi. Ihattaren zat ook al een paar keer bij de selectie van Oranje, maar heeft zijn debuut nog niet gemaakt.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

12 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

12 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

12 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

15 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

15 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

15 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

16 uur geleden