Botman mag na titel met Lille later aansluiten bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Sven Botman mag zich later bij Jong Oranje melden als hij komend weekeinde met Lille de Franse voetbaltitel wint. Bondscoach Erwin van de Looi heeft dat de centrale verdediger laten weten. Jong Oranje verzamelt zondag.
"In Nederland is het voor de meeste jongens klaar, maar voor Sven wacht nog een hele mooie wedstrijd", aldus Van de Looi vrijdag. "Je maakt niet elke week mee dat je kampioen kan worden. Mocht Lille daar in slagen, gun ik het hem ook dat hij bij alle plichtplegingen kan zijn."
Noa Lang, die donderdag met Club Brugge de titel in België veroverde, hoeft zich net als Botman ook pas maandagavond laat in Zeist te melden als hij nog plichtplegingen met zijn club heeft. Ludovit Reis speelt mogelijk met VfL Osnabrück op 30 mei nog een wedstrijd om handhaving in de tweede Bundesliga veilig te stellen. Mocht dat zo zijn, roept Van de Looi een vervanger voor hem om.
Oostenrijk
Jong Oranje treft maandag 31 mei in Boedapest Frankrijk in de kwartfinale van het EK. Van de Looi had zich het liefst met zijn spelersgroep in Oostenrijk voorbereid, maar er is toch gekozen voor Zeist, ook rekening houdend met de voorbereiding van het Nederlands elftal. Frank de Boer begint maandag met een eerste groep aan de voorbereiding op het EK en zal de eerste dagen deels trainingen samen doen met Jong Oranje.
Mohamed Ihattaren zit opnieuw niet bij de selectie. "Ik had hem toch bij de voorselectie gehaald, voor het geval hij bij PSV wedstrijden zou gaan spelen. Dat is niet gebeurd. Op dit moment is hij niet wedstrijdfit", aldus Van de Looi. Ihattaren zat ook al een paar keer bij de selectie van Oranje, maar heeft zijn debuut nog niet gemaakt.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
15 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
16 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
17 uur geleden