Botman mag na titel met Lille later aansluiten bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Sven Botman mag zich later bij Jong Oranje melden als hij komend weekeinde met Lille de Franse voetbaltitel wint. Bondscoach Erwin van de Looi heeft dat de centrale verdediger laten weten. Jong Oranje verzamelt zondag.
"In Nederland is het voor de meeste jongens klaar, maar voor Sven wacht nog een hele mooie wedstrijd", aldus Van de Looi vrijdag. "Je maakt niet elke week mee dat je kampioen kan worden. Mocht Lille daar in slagen, gun ik het hem ook dat hij bij alle plichtplegingen kan zijn."
Noa Lang, die donderdag met Club Brugge de titel in België veroverde, hoeft zich net als Botman ook pas maandagavond laat in Zeist te melden als hij nog plichtplegingen met zijn club heeft. Ludovit Reis speelt mogelijk met VfL Osnabrück op 30 mei nog een wedstrijd om handhaving in de tweede Bundesliga veilig te stellen. Mocht dat zo zijn, roept Van de Looi een vervanger voor hem om.
Oostenrijk
Jong Oranje treft maandag 31 mei in Boedapest Frankrijk in de kwartfinale van het EK. Van de Looi had zich het liefst met zijn spelersgroep in Oostenrijk voorbereid, maar er is toch gekozen voor Zeist, ook rekening houdend met de voorbereiding van het Nederlands elftal. Frank de Boer begint maandag met een eerste groep aan de voorbereiding op het EK en zal de eerste dagen deels trainingen samen doen met Jong Oranje.
Mohamed Ihattaren zit opnieuw niet bij de selectie. "Ik had hem toch bij de voorselectie gehaald, voor het geval hij bij PSV wedstrijden zou gaan spelen. Dat is niet gebeurd. Op dit moment is hij niet wedstrijdfit", aldus Van de Looi. Ihattaren zat ook al een paar keer bij de selectie van Oranje, maar heeft zijn debuut nog niet gemaakt.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
10 uur geleden