Bosz wil winnen en attractief voetbal gaan verenigen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kiest vanaf komend seizoen met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz voor de aanval. "Als je bij een topclub bent, gaat het om winnen. Maar alleen winnen is voor mij niet genoeg, ik hecht ook veel waarde aan de manier waarop. We gaan kijken of we die zaken kunnen verenigen", aldus de 59-jarige coach bij zijn presentatie in het Philips-stadion.
De woorden van Bosz maken nieuwsgierig. PSV voetbalt vaak vanuit de omschakeling, met een gesloten defensie en snelle aanvallers. De bedoeling is nu om meer op de helft van de tegenstander te voetballen. "We hadden maar één kandidaat en dat was Bosz", aldus Earnest Stewart, directeur voetbalzaken. "We willen met PSV dominant en attractief gaan spelen. Daar is een hoofdcoach heel belangrijk in. Bosz heeft over een langere periode bewezen dat hij dat beheerst."
Bosz kon een lach niet helemaal onderdrukken toen hij geconfronteerd werd met zijn nagenoeg lege erelijst. In 2017 verloor hij met Ajax de finale van de Europa League van Manchester United. De titel in de Eredivisie ging dat seizoen naar Feyenoord. Ook bij Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen en Olympique Lyon bleef succes vervolgens uit.
Heracles
"Ik heb wel eens wat gewonnen, hoor", aldus Bosz, daarmee doelend op de titel met Heracles Almelo in de eerste divisie. De trainer vindt het beeld dat over hem en zijn manier van voetballen bestaat niet helemaal terecht. "Weet je hoeveel doelpunten we met Ajax in het seizoen 2016/2017 in de Eredivisie tegen kregen? Dat waren er maar 23. Dat zijn er erg weinig. Je kunt alleen maar aanvallen als je goed georganiseerd bent."
PSV incasseerde de laatste twee seizoenen veel doelpunten in de Eredivisie, respectievelijk 42 (onder leiding van Roger Schmidt) en 40 (onder leiding van Ruud van Nistelrooij). Bosz merkt dat de club snakt naar succes. PSV won aan het begin van deze eeuw ongeveer één keer in de twee jaar de titel. De laatste vijftien jaar was PSV nog maar drie keer de beste van Nederland.
"PSV gaf aan dit project voor een langere termijn te zien", aldus Bosz, die een driejarig contract ondertekende. "Daar ben ik alleen maar blij mee. Ik heb veel meegemaakt in Frankrijk en Duitsland. Iedere ervaring leer je van. Ik hoop dat PSV daar van kan profiteren."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geleden