Bosz wil winnen en attractief voetbal gaan verenigen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kiest vanaf komend seizoen met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz voor de aanval. "Als je bij een topclub bent, gaat het om winnen. Maar alleen winnen is voor mij niet genoeg, ik hecht ook veel waarde aan de manier waarop. We gaan kijken of we die zaken kunnen verenigen", aldus de 59-jarige coach bij zijn presentatie in het Philips-stadion.
De woorden van Bosz maken nieuwsgierig. PSV voetbalt vaak vanuit de omschakeling, met een gesloten defensie en snelle aanvallers. De bedoeling is nu om meer op de helft van de tegenstander te voetballen. "We hadden maar één kandidaat en dat was Bosz", aldus Earnest Stewart, directeur voetbalzaken. "We willen met PSV dominant en attractief gaan spelen. Daar is een hoofdcoach heel belangrijk in. Bosz heeft over een langere periode bewezen dat hij dat beheerst."
Bosz kon een lach niet helemaal onderdrukken toen hij geconfronteerd werd met zijn nagenoeg lege erelijst. In 2017 verloor hij met Ajax de finale van de Europa League van Manchester United. De titel in de Eredivisie ging dat seizoen naar Feyenoord. Ook bij Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen en Olympique Lyon bleef succes vervolgens uit.
Heracles
"Ik heb wel eens wat gewonnen, hoor", aldus Bosz, daarmee doelend op de titel met Heracles Almelo in de eerste divisie. De trainer vindt het beeld dat over hem en zijn manier van voetballen bestaat niet helemaal terecht. "Weet je hoeveel doelpunten we met Ajax in het seizoen 2016/2017 in de Eredivisie tegen kregen? Dat waren er maar 23. Dat zijn er erg weinig. Je kunt alleen maar aanvallen als je goed georganiseerd bent."
PSV incasseerde de laatste twee seizoenen veel doelpunten in de Eredivisie, respectievelijk 42 (onder leiding van Roger Schmidt) en 40 (onder leiding van Ruud van Nistelrooij). Bosz merkt dat de club snakt naar succes. PSV won aan het begin van deze eeuw ongeveer één keer in de twee jaar de titel. De laatste vijftien jaar was PSV nog maar drie keer de beste van Nederland.
"PSV gaf aan dit project voor een langere termijn te zien", aldus Bosz, die een driejarig contract ondertekende. "Daar ben ik alleen maar blij mee. Ik heb veel meegemaakt in Frankrijk en Duitsland. Iedere ervaring leer je van. Ik hoop dat PSV daar van kan profiteren."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
3 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
21 uur geleden