Bosz wil winnen en attractief voetbal gaan verenigen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kiest vanaf komend seizoen met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz voor de aanval. "Als je bij een topclub bent, gaat het om winnen. Maar alleen winnen is voor mij niet genoeg, ik hecht ook veel waarde aan de manier waarop. We gaan kijken of we die zaken kunnen verenigen", aldus de 59-jarige coach bij zijn presentatie in het Philips-stadion.
De woorden van Bosz maken nieuwsgierig. PSV voetbalt vaak vanuit de omschakeling, met een gesloten defensie en snelle aanvallers. De bedoeling is nu om meer op de helft van de tegenstander te voetballen. "We hadden maar één kandidaat en dat was Bosz", aldus Earnest Stewart, directeur voetbalzaken. "We willen met PSV dominant en attractief gaan spelen. Daar is een hoofdcoach heel belangrijk in. Bosz heeft over een langere periode bewezen dat hij dat beheerst."
Bosz kon een lach niet helemaal onderdrukken toen hij geconfronteerd werd met zijn nagenoeg lege erelijst. In 2017 verloor hij met Ajax de finale van de Europa League van Manchester United. De titel in de Eredivisie ging dat seizoen naar Feyenoord. Ook bij Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen en Olympique Lyon bleef succes vervolgens uit.
Heracles
"Ik heb wel eens wat gewonnen, hoor", aldus Bosz, daarmee doelend op de titel met Heracles Almelo in de eerste divisie. De trainer vindt het beeld dat over hem en zijn manier van voetballen bestaat niet helemaal terecht. "Weet je hoeveel doelpunten we met Ajax in het seizoen 2016/2017 in de Eredivisie tegen kregen? Dat waren er maar 23. Dat zijn er erg weinig. Je kunt alleen maar aanvallen als je goed georganiseerd bent."
PSV incasseerde de laatste twee seizoenen veel doelpunten in de Eredivisie, respectievelijk 42 (onder leiding van Roger Schmidt) en 40 (onder leiding van Ruud van Nistelrooij). Bosz merkt dat de club snakt naar succes. PSV won aan het begin van deze eeuw ongeveer één keer in de twee jaar de titel. De laatste vijftien jaar was PSV nog maar drie keer de beste van Nederland.
"PSV gaf aan dit project voor een langere termijn te zien", aldus Bosz, die een driejarig contract ondertekende. "Daar ben ik alleen maar blij mee. Ik heb veel meegemaakt in Frankrijk en Duitsland. Iedere ervaring leer je van. Ik hoop dat PSV daar van kan profiteren."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
10 uur geleden