Bosz wil winnen en attractief voetbal gaan verenigen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kiest vanaf komend seizoen met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz voor de aanval. "Als je bij een topclub bent, gaat het om winnen. Maar alleen winnen is voor mij niet genoeg, ik hecht ook veel waarde aan de manier waarop. We gaan kijken of we die zaken kunnen verenigen", aldus de 59-jarige coach bij zijn presentatie in het Philips-stadion.
De woorden van Bosz maken nieuwsgierig. PSV voetbalt vaak vanuit de omschakeling, met een gesloten defensie en snelle aanvallers. De bedoeling is nu om meer op de helft van de tegenstander te voetballen. "We hadden maar één kandidaat en dat was Bosz", aldus Earnest Stewart, directeur voetbalzaken. "We willen met PSV dominant en attractief gaan spelen. Daar is een hoofdcoach heel belangrijk in. Bosz heeft over een langere periode bewezen dat hij dat beheerst."
Bosz kon een lach niet helemaal onderdrukken toen hij geconfronteerd werd met zijn nagenoeg lege erelijst. In 2017 verloor hij met Ajax de finale van de Europa League van Manchester United. De titel in de Eredivisie ging dat seizoen naar Feyenoord. Ook bij Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen en Olympique Lyon bleef succes vervolgens uit.
Heracles
"Ik heb wel eens wat gewonnen, hoor", aldus Bosz, daarmee doelend op de titel met Heracles Almelo in de eerste divisie. De trainer vindt het beeld dat over hem en zijn manier van voetballen bestaat niet helemaal terecht. "Weet je hoeveel doelpunten we met Ajax in het seizoen 2016/2017 in de Eredivisie tegen kregen? Dat waren er maar 23. Dat zijn er erg weinig. Je kunt alleen maar aanvallen als je goed georganiseerd bent."
PSV incasseerde de laatste twee seizoenen veel doelpunten in de Eredivisie, respectievelijk 42 (onder leiding van Roger Schmidt) en 40 (onder leiding van Ruud van Nistelrooij). Bosz merkt dat de club snakt naar succes. PSV won aan het begin van deze eeuw ongeveer één keer in de twee jaar de titel. De laatste vijftien jaar was PSV nog maar drie keer de beste van Nederland.
"PSV gaf aan dit project voor een langere termijn te zien", aldus Bosz, die een driejarig contract ondertekende. "Daar ben ik alleen maar blij mee. Ik heb veel meegemaakt in Frankrijk en Duitsland. Iedere ervaring leer je van. Ik hoop dat PSV daar van kan profiteren."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
7 uur geleden