Bosz wil winnen en attractief voetbal gaan verenigen bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV kiest vanaf komend seizoen met de nieuwe hoofdtrainer Peter Bosz voor de aanval. "Als je bij een topclub bent, gaat het om winnen. Maar alleen winnen is voor mij niet genoeg, ik hecht ook veel waarde aan de manier waarop. We gaan kijken of we die zaken kunnen verenigen", aldus de 59-jarige coach bij zijn presentatie in het Philips-stadion.
De woorden van Bosz maken nieuwsgierig. PSV voetbalt vaak vanuit de omschakeling, met een gesloten defensie en snelle aanvallers. De bedoeling is nu om meer op de helft van de tegenstander te voetballen. "We hadden maar één kandidaat en dat was Bosz", aldus Earnest Stewart, directeur voetbalzaken. "We willen met PSV dominant en attractief gaan spelen. Daar is een hoofdcoach heel belangrijk in. Bosz heeft over een langere periode bewezen dat hij dat beheerst."
Bosz kon een lach niet helemaal onderdrukken toen hij geconfronteerd werd met zijn nagenoeg lege erelijst. In 2017 verloor hij met Ajax de finale van de Europa League van Manchester United. De titel in de Eredivisie ging dat seizoen naar Feyenoord. Ook bij Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen en Olympique Lyon bleef succes vervolgens uit.
Heracles
"Ik heb wel eens wat gewonnen, hoor", aldus Bosz, daarmee doelend op de titel met Heracles Almelo in de eerste divisie. De trainer vindt het beeld dat over hem en zijn manier van voetballen bestaat niet helemaal terecht. "Weet je hoeveel doelpunten we met Ajax in het seizoen 2016/2017 in de Eredivisie tegen kregen? Dat waren er maar 23. Dat zijn er erg weinig. Je kunt alleen maar aanvallen als je goed georganiseerd bent."
PSV incasseerde de laatste twee seizoenen veel doelpunten in de Eredivisie, respectievelijk 42 (onder leiding van Roger Schmidt) en 40 (onder leiding van Ruud van Nistelrooij). Bosz merkt dat de club snakt naar succes. PSV won aan het begin van deze eeuw ongeveer één keer in de twee jaar de titel. De laatste vijftien jaar was PSV nog maar drie keer de beste van Nederland.
"PSV gaf aan dit project voor een langere termijn te zien", aldus Bosz, die een driejarig contract ondertekende. "Daar ben ik alleen maar blij mee. Ik heb veel meegemaakt in Frankrijk en Duitsland. Iedere ervaring leer je van. Ik hoop dat PSV daar van kan profiteren."
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
14 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden