Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz is boos en bezorgd, maar vreest niet voor baan bij Lyon

Bosz is boos en bezorgd, maar vreest niet voor baan bij Lyon

LENS (ANP) - Trainer Peter Bosz staat na vier nederlagen op rij onder grote druk bij de Franse voetbalclub Olympique Lyon, maar de Nederlander vreest niet voor zijn baan. Na het verlies bij Lens (1-0) reageerde Bosz op de persconferentie zelfs verbaasd toen hij de vraag kreeg of zijn functie in gevaar is. "Nee. Ben jij daar dan wel bang voor?", zei hij tegen een Franse journalist.

"Ik ben boos en bezorgd, omdat we vier wedstrijden op rij hebben verloren. Maar we hebben er vertrouwen in dat we dit kunnen omdraaien", aldus de 58-jarige Apeldoorner. Zijn ploeg begon goed aan het seizoen door 13 punten te pakken in de eerste vijf wedstrijden, maar daarna verloor Lyon van FC Lorient, AS Monaco, Paris Saint-Germain en zondag ook bij Lens.

"Lens zette veel druk, maar we hadden daar beter mee moeten omgaan. We weten dat we beter kunnen. Ik wil niet naar excuses zoeken, maar we moeten niet vergeten dat we ook veel spelers misten", aldus Bosz. Vrijdag speelt Lyon thuis tegen Toulouse. "Of die wedstrijd bepalend is voor mijn toekomst? Alle wedstrijden zijn belangrijk. Druk is er altijd, zeker bij een grote club als Lyon. We kunnen niet blijven verliezen, vier nederlagen op rij is te veel." Lyon staat in de Ligue 1 na negen duels al 12 punten achter op koploper Paris Saint-Germain.

Franse media meldden na de nederlaag tegen PSG, vlak voor de interlandperiode, dat de clubleiding crisisoverleg had gevoerd over de positie van Bosz. Via een officiële verklaring op de website ontkende Lyon dat toen. "De club heeft het volste vertrouwen in Peter Bosz, zijn staf en zijn spelers. Hij zal er alles aan doen om de doelstellingen te halen." Directeur Vincent Ponsot zei wel dat de resultaten moeten verbeteren voordat in november het WK begint.

Meer uit Voetbal

Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

3 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

5 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

6 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

8 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

9 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

11 uur geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

16 uur geleden