Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz denkt dat PSV na 'spoedcursus Arsenal' klaar is voor Dortmund

Bosz denkt dat PSV na 'spoedcursus Arsenal' klaar is voor Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is vijf maanden na de nederlaag van 4-0 bij Arsenal in de Champions League nog altijd dankbaar voor die avond. Dat liet hij blijken in aanloop naar de ontmoeting met Borussia Dortmund in de achtste finales van dinsdag. "Voor veel van onze jongens was het de eerste keer dat ze in de Champions League speelden. We hebben daar een spoedcursus gehad en ik denk dat we daarvan veel geleerd hebben", aldus Bosz op een persconferentie in het Philips-stadion.

"Arsenal is op dit moment de absolute top in de wereld. We hebben daar overduidelijk verloren zonder zelf uitgespeelde kansen te creëren. Toch vond ik dat we daar best goed voetbalden. Dat zegt wel iets", aldus Bosz, die met Borussia Dortmund een minder sterke tegenstander krijgt. "We hebben na dat eerste duel met Arsenal ervaring opgedaan in de Champions League en we speelden in de groepsfase verder echt niet tegen koekenbakkers."

Borussia Dortmund eindigde in de poulefase knap als eerste en hield Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United onder zich. In de Bundesliga neemt het elftal van trainer Eden Terzic de vierde plek in. "Dat betekent dat ze kwaliteit hebben, maar ook wisselvallig zijn. Ze horen in de Bundesliga hoger te staan", aldus Bosz, die vanaf de zomer van 2017 trainer was van Dortmund en na een reeks van acht competitieduels zonder zege al in december werd ontslagen.

Analyse Bosz

Revanchegevoelens heeft Bosz niet. "Het was ook een vrij korte periode en alweer meer dan zes jaar geleden. Ik moet graven in mijn geheugen voor herinneringen. Natuurlijk wil ik Dortmund graag verslaan", aldus Bosz, die niet zei hoeveel procent kans hij zijn elftal geeft op het bereiken van de kwartfinales. "Daar doe ik nooit aan mee. We hebben goed geanalyseerd en we denken te weten waar we ze pijn kunnen doen en waarvoor we op moeten passen. We moeten zelf lef tonen en durven voetballen, dat zal de sleutel zijn om de wedstrijd te winnen. Ik ben nooit bang voor een tegenstander, dus nu ook niet."

Bosz zei in november, na de late zege bij Sevilla in de groepsfase van de Champions League (2-3), dat hij nog niet eerder met zo'n goede spelersgroep heeft gewerkt als nu bij PSV. Ook niet in zijn tijd bij Ajax, Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen. "Daar sta ik nog steeds achter. De meeste spelers kende ik nog niet toen ik hier kwam. Ze hebben het allemaal heel snel opgepakt. We staan ruim bovenaan, krijgen weinig doelpunten tegen en zijn moeilijk te verslaan. Dat komt door de kwaliteiten van deze spelers."

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

10 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

13 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

14 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

15 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

16 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

16 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

16 uur geleden