Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boswachter Marijke: ‘Een wandeling naar het Stinkgat in de van Haaftenpolder is een aanrader!’

Boswachter Marijke: ‘Een wandeling naar het Stinkgat in de van Haaftenpolder is een aanrader!’

Marijke Lieman is 55 jaar en boswachter voor Staatsbosbeheer op Tholen en Schouwen-Duiveland. Zij kent als geen ander de mooiste plekjes. De Thoolse ‘natuurhotspots’ kunnen ondanks de coronamaatregelen volgens haar gelukkig toch goed bezocht worden. 

“Een wandeling naar het Stinkgat in de van Haaftenpolder is een aanrader. Van achter het vogelkijkscherm zie je heel veel kustvogels foerageren of juist uitrusten, wachtend tot het water in de Oosterschelde weer gezakt is. Loop ook even door naar het uitkijkpunt op de dijk. Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht over de schorren en slikken”, tipt ze. Marijke ziet naar eigen zegge zeker meer wandelaars en fietsers. “Daar zijn we blij mee, want we laten onze gebieden graag aan iedereen zien, maar we gaan er wel vanuit dat onze gasten zich aan de huisregels. Verstoor de natuur zo min mogelijk, beschadig niets, blijf op paden en waar nodig de hond aan de lijn. En het is erg leuk om vondsten mee naar huis te nemen, maar besef dat eikeltjes, paddenstoelen en rozenbottels belangrijk voer is voor heel veel dieren. Neem daarom nooit meer mee naar huis dan één champignonbakje per gezin, dan blijft er genoeg over voor bijvoorbeeld de vogels die uit Siberië naar Tholen komen om te overwinteren. Tijdens de vogeltrek kan het druk zijn met vogelaars bij de Schakerloopolder en de Scherpenissepolder, maar het is in en om onze gebieden op Tholen nooit zo druk dat het te vol wordt. Ik zou juist iedereen aanraden lekker naar buiten te gaan en daarbij de regels van RIVM hanteren.”

Meer uit Tholen

Eendrachtruiters Tholen vieren 80 jaar paardensport en saamhorigheid

SINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.

15 minuten geleden
Gratis fietstocht langs vier boerenbedrijven tussen Tholen en Scherpenisse

THOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.

6 uur geleden
Jaarlijkse rondrit met oude tractoren trekt zaterdag weer door eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.

1 dag geleden
De Week van de Tandprotheticus: ontdek het vak achter uw glimlach

[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?

1 dag geleden
Koninklijke Fanfare Accelerando viert 145-jarig jubileum met een reünie

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong  wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.

1 dag geleden
Nieuwe Thoolse Floraroute brengt natuur en historie samen in Tholen

THOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.

2 dagen geleden
High tea mondt uit in lintje voor Ella de Rooij (53): ‘Een grote waardering’

POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.

3 dagen geleden