Boskalis en Eurocommercial Properties stijgen op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Boskalis werd vrijdag hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers lijken erop te vertrouwen dat de maritiem dienstverlener, die via dochteronderneming Smit Salvage betrokken is bij de berging van het schip dat het Suezkanaal blokkeert, de klus zal klaren. Daarnaast vielen de resultaten van vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties in goede aarde.
Boskalis won 3,6 procent bij de middelgrote bedrijven. Alle ogen zijn gericht op de pogingen van het bedrijf om het Suezkanaal weer vrij te krijgen. Het kanaal is de belangrijkste vaarroute voor schepen tussen Aziƫ en Europa en is goed voor ongeveer 12 procent van de wereldhandel. De handelsroute is sinds dinsdag afgesloten door het vastlopen van de 400 meter lange en 224.000 ton wegende Ever Given. Het is nog onduidelijk hoe lang het zal duren om de blokkade van de belangrijke waterweg te verhelpen.
Eurocommercial Properties, met veel winkelvastgoed, zag zich in de afgelopen verslagperiode genoodzaakt huurders wat ademruimte te geven als gevolg van de coronacrisis en moest ook hogere provisies nemen voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De resultaten stonden daardoor in de afgelopen achttien maanden onder druk. Het bedrijf keert echter wel dividend uit en werd door beleggers beloond met een koerswinst van ruim 5 procent.
AEX-index
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 691,82 punten. De MidKap klom 1,4 procent tot 1014,76 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen won 0,7 procent na een stijging van de Britse winkelverkopen in februari.
Alle 25 AEX-bedrijven stonden in het groen. Staalmaker ArcelorMittal, verlichtingsbedrijf Signify en betaalbedrijf Adyen gingen aan kop met winsten van ruim 2 procent. Verzekeraar Aegon, techinvesteerder Prosus en olie- en gasproducent Shell volgden met plussen van rond 1,7 procent. Ook bij de middelgrote bedrijven waren geen dalers te bekennen.
Beter Bed
Beter Bed klom 3,6 procent na een handelsupdate. De beddenverkoper wist het omzetverlies door de verplichte winkelsluitingen in het eerste kwartaal deels te compenseren met sterke onlineverkopen. Dankzij het winkelen op afspraak zijn de orders in de winkels volgens het bedrijf inmiddels weer op het niveau van voor de coronacrisis.
De euro was 1,1779 dollar waard, tegenover 1,1764 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 59,91 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 63,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.
4 uur geleden