Boskalis en Eurocommercial Properties stijgen op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Boskalis werd vrijdag hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers lijken erop te vertrouwen dat de maritiem dienstverlener, die via dochteronderneming Smit Salvage betrokken is bij de berging van het schip dat het Suezkanaal blokkeert, de klus zal klaren. Daarnaast vielen de resultaten van vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties in goede aarde.
Boskalis won 3,6 procent bij de middelgrote bedrijven. Alle ogen zijn gericht op de pogingen van het bedrijf om het Suezkanaal weer vrij te krijgen. Het kanaal is de belangrijkste vaarroute voor schepen tussen Aziƫ en Europa en is goed voor ongeveer 12 procent van de wereldhandel. De handelsroute is sinds dinsdag afgesloten door het vastlopen van de 400 meter lange en 224.000 ton wegende Ever Given. Het is nog onduidelijk hoe lang het zal duren om de blokkade van de belangrijke waterweg te verhelpen.
Eurocommercial Properties, met veel winkelvastgoed, zag zich in de afgelopen verslagperiode genoodzaakt huurders wat ademruimte te geven als gevolg van de coronacrisis en moest ook hogere provisies nemen voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De resultaten stonden daardoor in de afgelopen achttien maanden onder druk. Het bedrijf keert echter wel dividend uit en werd door beleggers beloond met een koerswinst van ruim 5 procent.
AEX-index
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 691,82 punten. De MidKap klom 1,4 procent tot 1014,76 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen won 0,7 procent na een stijging van de Britse winkelverkopen in februari.
Alle 25 AEX-bedrijven stonden in het groen. Staalmaker ArcelorMittal, verlichtingsbedrijf Signify en betaalbedrijf Adyen gingen aan kop met winsten van ruim 2 procent. Verzekeraar Aegon, techinvesteerder Prosus en olie- en gasproducent Shell volgden met plussen van rond 1,7 procent. Ook bij de middelgrote bedrijven waren geen dalers te bekennen.
Beter Bed
Beter Bed klom 3,6 procent na een handelsupdate. De beddenverkoper wist het omzetverlies door de verplichte winkelsluitingen in het eerste kwartaal deels te compenseren met sterke onlineverkopen. Dankzij het winkelen op afspraak zijn de orders in de winkels volgens het bedrijf inmiddels weer op het niveau van voor de coronacrisis.
De euro was 1,1779 dollar waard, tegenover 1,1764 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 59,91 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 63,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
2 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
5 uur geleden