Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boskalis en Eurocommercial Properties stijgen op groen Damrak

Boskalis en Eurocommercial Properties stijgen op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Boskalis werd vrijdag hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers lijken erop te vertrouwen dat de maritiem dienstverlener, die via dochteronderneming Smit Salvage betrokken is bij de berging van het schip dat het Suezkanaal blokkeert, de klus zal klaren. Daarnaast vielen de resultaten van vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties in goede aarde.

Boskalis won 3,6 procent bij de middelgrote bedrijven. Alle ogen zijn gericht op de pogingen van het bedrijf om het Suezkanaal weer vrij te krijgen. Het kanaal is de belangrijkste vaarroute voor schepen tussen Azië en Europa en is goed voor ongeveer 12 procent van de wereldhandel. De handelsroute is sinds dinsdag afgesloten door het vastlopen van de 400 meter lange en 224.000 ton wegende Ever Given. Het is nog onduidelijk hoe lang het zal duren om de blokkade van de belangrijke waterweg te verhelpen.

Eurocommercial Properties, met veel winkelvastgoed, zag zich in de afgelopen verslagperiode genoodzaakt huurders wat ademruimte te geven als gevolg van de coronacrisis en moest ook hogere provisies nemen voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De resultaten stonden daardoor in de afgelopen achttien maanden onder druk. Het bedrijf keert echter wel dividend uit en werd door beleggers beloond met een koerswinst van ruim 5 procent.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 691,82 punten. De MidKap klom 1,4 procent tot 1014,76 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen won 0,7 procent na een stijging van de Britse winkelverkopen in februari.

Alle 25 AEX-bedrijven stonden in het groen. Staalmaker ArcelorMittal, verlichtingsbedrijf Signify en betaalbedrijf Adyen gingen aan kop met winsten van ruim 2 procent. Verzekeraar Aegon, techinvesteerder Prosus en olie- en gasproducent Shell volgden met plussen van rond 1,7 procent. Ook bij de middelgrote bedrijven waren geen dalers te bekennen.

Beter Bed

Beter Bed klom 3,6 procent na een handelsupdate. De beddenverkoper wist het omzetverlies door de verplichte winkelsluitingen in het eerste kwartaal deels te compenseren met sterke onlineverkopen. Dankzij het winkelen op afspraak zijn de orders in de winkels volgens het bedrijf inmiddels weer op het niveau van voor de coronacrisis.

De euro was 1,1779 dollar waard, tegenover 1,1764 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 59,91 dollar. Brentolie kostte 2 procent meer op 63,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

6 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

7 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

9 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

9 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

9 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

10 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

11 uur geleden