Bosch schrapt 3500 banen bij divisie voor huishoudelijke apparaten
MÜNCHEN (AFN/DPA) - Het Duitse technologieconcern Bosch is van plan de komende drie jaar 3500 banen te schrappen bij zijn divisie voor huishoudelijke apparaten. Met die ingreep wil het bedrijf de kosten omlaag krijgen en de organisatie vereenvoudigen, laat een woordvoerster weten.
Bosch is ook in Nederland actief op veertien locaties waar ongeveer 3000 mensen werken. Het is nog niet bekend of hier ook banen verloren gaan. In Hoofddorp heeft Bosch een vestiging van zijn divisie voor huishoudelijke apparaten.
Met de reorganisatie wil Bosch vooral banen schrappen die niet direct te maken hebben met de productie, bijvoorbeeld administratieve functies. De divisie voor huishoudelijke apparaten heeft in totaal meer dan 60.000 werknemers. Naast het merk Bosch verkoopt deze tak ook consumentenapparaten van de merken Siemens, Neff en Gaggenau. Het bedrijf zegt gedwongen ontslagen zoveel mogelijk te willen voorkomen.
Consumentengerichte divisies
Dit is niet de eerste keer dat Bosch aankondigt een groot aantal arbeidsplaatsen te schrappen. Zo gaan bij de divisies voor elektrisch klusgereedschap en software en elektronica samen ruim 3700 banen verloren.
De op consumentengerichte divisies voor gereedschap en huishoudelijke apparaten hebben het lastig door de hoge inflatie. Daardoor konden veel mensen minder besteden aan bijvoorbeeld een nieuwe stofzuiger of boor. Binnen Bosch, dat bijvoorbeeld ook leverancier is voor autofabrikanten, waren dat de onderdelen die vorig jaar te maken hadden met een duidelijke omzetdaling.
De reorganisatie moet Bosch concurrerender maken. Het geld dat het concern vrijspeelt is bedoeld voor nieuwe investeringen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
5 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
10 uur geleden