Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosch schrapt 3500 banen bij divisie voor huishoudelijke apparaten

Bosch schrapt 3500 banen bij divisie voor huishoudelijke apparaten

MÜNCHEN (AFN/DPA) - Het Duitse technologieconcern Bosch is van plan de komende drie jaar 3500 banen te schrappen bij zijn divisie voor huishoudelijke apparaten. Met die ingreep wil het bedrijf de kosten omlaag krijgen en de organisatie vereenvoudigen, laat een woordvoerster weten.

Bosch is ook in Nederland actief op veertien locaties waar ongeveer 3000 mensen werken. Het is nog niet bekend of hier ook banen verloren gaan. In Hoofddorp heeft Bosch een vestiging van zijn divisie voor huishoudelijke apparaten.

Met de reorganisatie wil Bosch vooral banen schrappen die niet direct te maken hebben met de productie, bijvoorbeeld administratieve functies. De divisie voor huishoudelijke apparaten heeft in totaal meer dan 60.000 werknemers. Naast het merk Bosch verkoopt deze tak ook consumentenapparaten van de merken Siemens, Neff en Gaggenau. Het bedrijf zegt gedwongen ontslagen zoveel mogelijk te willen voorkomen.

Consumentengerichte divisies

Dit is niet de eerste keer dat Bosch aankondigt een groot aantal arbeidsplaatsen te schrappen. Zo gaan bij de divisies voor elektrisch klusgereedschap en software en elektronica samen ruim 3700 banen verloren.

De op consumentengerichte divisies voor gereedschap en huishoudelijke apparaten hebben het lastig door de hoge inflatie. Daardoor konden veel mensen minder besteden aan bijvoorbeeld een nieuwe stofzuiger of boor. Binnen Bosch, dat bijvoorbeeld ook leverancier is voor autofabrikanten, waren dat de onderdelen die vorig jaar te maken hadden met een duidelijke omzetdaling.

De reorganisatie moet Bosch concurrerender maken. Het geld dat het concern vrijspeelt is bedoeld voor nieuwe investeringen.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

4 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

5 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

5 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

6 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

8 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

8 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

9 uur geleden