Bosch schrapt 3500 banen bij divisie voor huishoudelijke apparaten
MÜNCHEN (AFN/DPA) - Het Duitse technologieconcern Bosch is van plan de komende drie jaar 3500 banen te schrappen bij zijn divisie voor huishoudelijke apparaten. Met die ingreep wil het bedrijf de kosten omlaag krijgen en de organisatie vereenvoudigen, laat een woordvoerster weten.
Bosch is ook in Nederland actief op veertien locaties waar ongeveer 3000 mensen werken. Het is nog niet bekend of hier ook banen verloren gaan. In Hoofddorp heeft Bosch een vestiging van zijn divisie voor huishoudelijke apparaten.
Met de reorganisatie wil Bosch vooral banen schrappen die niet direct te maken hebben met de productie, bijvoorbeeld administratieve functies. De divisie voor huishoudelijke apparaten heeft in totaal meer dan 60.000 werknemers. Naast het merk Bosch verkoopt deze tak ook consumentenapparaten van de merken Siemens, Neff en Gaggenau. Het bedrijf zegt gedwongen ontslagen zoveel mogelijk te willen voorkomen.
Consumentengerichte divisies
Dit is niet de eerste keer dat Bosch aankondigt een groot aantal arbeidsplaatsen te schrappen. Zo gaan bij de divisies voor elektrisch klusgereedschap en software en elektronica samen ruim 3700 banen verloren.
De op consumentengerichte divisies voor gereedschap en huishoudelijke apparaten hebben het lastig door de hoge inflatie. Daardoor konden veel mensen minder besteden aan bijvoorbeeld een nieuwe stofzuiger of boor. Binnen Bosch, dat bijvoorbeeld ook leverancier is voor autofabrikanten, waren dat de onderdelen die vorig jaar te maken hadden met een duidelijke omzetdaling.
De reorganisatie moet Bosch concurrerender maken. Het geld dat het concern vrijspeelt is bedoeld voor nieuwe investeringen.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
9 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
18 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
21 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
23 uur geleden