Borussia Dortmund wil kwalificatie in Lissabon afdwingen
LISSABON (ANP) - In groep C van de Champions League, met het reeds geplaatste Ajax als koploper, jaagt Borussia Dortmund op het tweede ticket voor de achtste finales. Met winst woensdag in de uitwedstrijd tegen concurrent Sporting Portugal, is de Duitse club verzekerd van de tweede plek in de poule. "Daar gaan we dan ook voor", benadrukte trainer Marco Rose. "We weten wat er op het spel staat. Een gelijkspel is voor ons geen optie."
Borussia Dortmund won de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Donyell Malen, die in dat duel zijn eerste treffer maakte voor zijn Duitse werkgever. Afgelopen zaterdag scoorde de voormalige aanvaller van PSV in de thuiswedstrijd tegen VfB Stuttgart (2-1) voor de eerste keer namens Dortmund in de Bundesliga.
Borussia moet het in Lissabon stellen zonder Mats Hummels (geschorst), Erling Haaland (geblesseerd) en Thorgan Hazard (positief getest op corona). Indien Sporting met een verschil van twee goals of meer weet te winnen van de Duitsers gaat het tweede ticket voor de knock-outfase naar de Portugese club.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden