Borussia Dortmund wil kwalificatie in Lissabon afdwingen
LISSABON (ANP) - In groep C van de Champions League, met het reeds geplaatste Ajax als koploper, jaagt Borussia Dortmund op het tweede ticket voor de achtste finales. Met winst woensdag in de uitwedstrijd tegen concurrent Sporting Portugal, is de Duitse club verzekerd van de tweede plek in de poule. "Daar gaan we dan ook voor", benadrukte trainer Marco Rose. "We weten wat er op het spel staat. Een gelijkspel is voor ons geen optie."
Borussia Dortmund won de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Donyell Malen, die in dat duel zijn eerste treffer maakte voor zijn Duitse werkgever. Afgelopen zaterdag scoorde de voormalige aanvaller van PSV in de thuiswedstrijd tegen VfB Stuttgart (2-1) voor de eerste keer namens Dortmund in de Bundesliga.
Borussia moet het in Lissabon stellen zonder Mats Hummels (geschorst), Erling Haaland (geblesseerd) en Thorgan Hazard (positief getest op corona). Indien Sporting met een verschil van twee goals of meer weet te winnen van de Duitsers gaat het tweede ticket voor de knock-outfase naar de Portugese club.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
11 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
14 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
18 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
19 uur geleden