Borussia Dortmund wil kwalificatie in Lissabon afdwingen
LISSABON (ANP) - In groep C van de Champions League, met het reeds geplaatste Ajax als koploper, jaagt Borussia Dortmund op het tweede ticket voor de achtste finales. Met winst woensdag in de uitwedstrijd tegen concurrent Sporting Portugal, is de Duitse club verzekerd van de tweede plek in de poule. "Daar gaan we dan ook voor", benadrukte trainer Marco Rose. "We weten wat er op het spel staat. Een gelijkspel is voor ons geen optie."
Borussia Dortmund won de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Donyell Malen, die in dat duel zijn eerste treffer maakte voor zijn Duitse werkgever. Afgelopen zaterdag scoorde de voormalige aanvaller van PSV in de thuiswedstrijd tegen VfB Stuttgart (2-1) voor de eerste keer namens Dortmund in de Bundesliga.
Borussia moet het in Lissabon stellen zonder Mats Hummels (geschorst), Erling Haaland (geblesseerd) en Thorgan Hazard (positief getest op corona). Indien Sporting met een verschil van twee goals of meer weet te winnen van de Duitsers gaat het tweede ticket voor de knock-outfase naar de Portugese club.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
25 minuten geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
21 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 dag geleden