Borussia Dortmund overklast RB Leipzig in Duitse bekerfinale
BERLIJN (ANP) - Borussia Dortmund heeft voor de vijfde keer de Duitse beker veroverd. De club uit Dortmund van coach Edin Terzic was in de finale in het Olympiastadion in Berlijn met 4-1 veel te sterk voor RB Leipzig. Voor de club uit Leipzig is het na 2019 de tweede keer dat ze de bekerfinale verliezen.
Dortmund nam in de eerste helft al snel afstand van Leipzig, waar Justin Kluivert de hele wedstrijd op de bank bleef. Jadon Sancho maakte de openingstreffer in de 5e minuut. Erling Haaland zorgde na een snelle aanval voor de tweede treffer en Sancho bepaalde de ruststand op 3-0.
In de tweede helft probeerde de ploeg van coach Julian Nagelsmann wat terug te doen. Dat resulteerde in de 3-1 door Dani Olmo. Na enkele kansen op een tweede treffer voor Leipzig, zorgde Haaland met zijn tweede doelpunt voor de beslissing.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
17 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
19 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
21 uur geleden