Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League

Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League

MAINZ (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich verzekerd van minimaal de vierde plaats in de Bundesliga en daarmee van deelname aan de Champions League volgend seizoen. De ploeg van trainer Edin Terzic won in de voorlaatste speelronde met 3-1 bij FSV Mainz.

Dortmund heeft 4 punten meer dan Eintracht Frankfurt, de nummer 5 van de ranglijst die zaterdag met 4-3 verloor bij Schalke 04. VfL Wolfsburg, dat later op zondag nog tegen RB Leipzig speelt, heeft nu 60 punten en zou op papier nog kunnen worden ingehaald door Frankfurt, dat echter een veel slechter doelsaldo heeft.

Dortmund won donderdag de Duitse beker, door in de finale te winnen van RB Leipzig. De ploeg van Terzic kwam in de eerste helft op voorsprong via Raphaël Guerreiro. Vlak voor rust zorgde aanvoerder Marco Reus voor 0-2. Beide keren was Jadon Sancho de aangever.

Het duel begon na de rust met enige vertraging vanwege noodweer in Mainz. Op het natte veld maakte Julian Brandt op aangeven van Erling Haaland er 0-3 van. Mainz kreeg na hands van Thorgan Hazard nog een strafschop, die door Robin Quaison werd benut.

Bij de thuisploeg speelde Jeremiah St. Juste, opgenomen in de voorselectie van Oranje voor het EK, de hele wedstrijd. Jean-Paul Boëtius werd in de tweede helft gewisseld.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

4 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

5 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

5 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

6 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

7 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

9 uur geleden