Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League
MAINZ (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich verzekerd van minimaal de vierde plaats in de Bundesliga en daarmee van deelname aan de Champions League volgend seizoen. De ploeg van trainer Edin Terzic won in de voorlaatste speelronde met 3-1 bij FSV Mainz.
Dortmund heeft 4 punten meer dan Eintracht Frankfurt, de nummer 5 van de ranglijst die zaterdag met 4-3 verloor bij Schalke 04. VfL Wolfsburg, dat later op zondag nog tegen RB Leipzig speelt, heeft nu 60 punten en zou op papier nog kunnen worden ingehaald door Frankfurt, dat echter een veel slechter doelsaldo heeft.
Dortmund won donderdag de Duitse beker, door in de finale te winnen van RB Leipzig. De ploeg van Terzic kwam in de eerste helft op voorsprong via Raphaël Guerreiro. Vlak voor rust zorgde aanvoerder Marco Reus voor 0-2. Beide keren was Jadon Sancho de aangever.
Het duel begon na de rust met enige vertraging vanwege noodweer in Mainz. Op het natte veld maakte Julian Brandt op aangeven van Erling Haaland er 0-3 van. Mainz kreeg na hands van Thorgan Hazard nog een strafschop, die door Robin Quaison werd benut.
Bij de thuisploeg speelde Jeremiah St. Juste, opgenomen in de voorselectie van Oranje voor het EK, de hele wedstrijd. Jean-Paul Boëtius werd in de tweede helft gewisseld.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
10 uur geleden