Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League

Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League

MAINZ (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich verzekerd van minimaal de vierde plaats in de Bundesliga en daarmee van deelname aan de Champions League volgend seizoen. De ploeg van trainer Edin Terzic won in de voorlaatste speelronde met 3-1 bij FSV Mainz.

Dortmund heeft 4 punten meer dan Eintracht Frankfurt, de nummer 5 van de ranglijst die zaterdag met 4-3 verloor bij Schalke 04. VfL Wolfsburg, dat later op zondag nog tegen RB Leipzig speelt, heeft nu 60 punten en zou op papier nog kunnen worden ingehaald door Frankfurt, dat echter een veel slechter doelsaldo heeft.

Dortmund won donderdag de Duitse beker, door in de finale te winnen van RB Leipzig. De ploeg van Terzic kwam in de eerste helft op voorsprong via Raphaël Guerreiro. Vlak voor rust zorgde aanvoerder Marco Reus voor 0-2. Beide keren was Jadon Sancho de aangever.

Het duel begon na de rust met enige vertraging vanwege noodweer in Mainz. Op het natte veld maakte Julian Brandt op aangeven van Erling Haaland er 0-3 van. Mainz kreeg na hands van Thorgan Hazard nog een strafschop, die door Robin Quaison werd benut.

Bij de thuisploeg speelde Jeremiah St. Juste, opgenomen in de voorselectie van Oranje voor het EK, de hele wedstrijd. Jean-Paul Boëtius werd in de tweede helft gewisseld.

Meer uit Voetbal

Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

12 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

12 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

18 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

19 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

19 uur geleden