Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League

Borussia Dortmund na zege zeker van deelname Champions League

MAINZ (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich verzekerd van minimaal de vierde plaats in de Bundesliga en daarmee van deelname aan de Champions League volgend seizoen. De ploeg van trainer Edin Terzic won in de voorlaatste speelronde met 3-1 bij FSV Mainz.

Dortmund heeft 4 punten meer dan Eintracht Frankfurt, de nummer 5 van de ranglijst die zaterdag met 4-3 verloor bij Schalke 04. VfL Wolfsburg, dat later op zondag nog tegen RB Leipzig speelt, heeft nu 60 punten en zou op papier nog kunnen worden ingehaald door Frankfurt, dat echter een veel slechter doelsaldo heeft.

Dortmund won donderdag de Duitse beker, door in de finale te winnen van RB Leipzig. De ploeg van Terzic kwam in de eerste helft op voorsprong via Raphaël Guerreiro. Vlak voor rust zorgde aanvoerder Marco Reus voor 0-2. Beide keren was Jadon Sancho de aangever.

Het duel begon na de rust met enige vertraging vanwege noodweer in Mainz. Op het natte veld maakte Julian Brandt op aangeven van Erling Haaland er 0-3 van. Mainz kreeg na hands van Thorgan Hazard nog een strafschop, die door Robin Quaison werd benut.

Bij de thuisploeg speelde Jeremiah St. Juste, opgenomen in de voorselectie van Oranje voor het EK, de hele wedstrijd. Jean-Paul Boëtius werd in de tweede helft gewisseld.

Meer uit Voetbal

Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

4 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

6 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

19 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

22 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

1 dag geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

1 dag geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden