Borussia Dortmund met speels gemak naar Duitse bekerfinale
DORTMUND (ANP) - Met een klinkende zege in de halve eindstrijd heeft Borussia Dortmund zich geplaatst voor de Duitse bekerfinale. De huidige nummer 5 van de Bundesliga was in eigen stadion veel te sterk voor Holstein Kiel, de nummer 4 van de tweede Bundesliga: 5-0. De eindstand was al bij de rust bereikt.
Borussia had tegen Holstein Kiel de trefzekere inbreng van aanvaller Erling Haaland niet nodig. De Noor bleef wegens spierproblemen aan de kant. De doelpunten voor de rust kwamen op naam van Giovanni Reyna (twee), Marco Reus, Thorgan Hazard en Jude Bellingham.
Dortmund speelt in de finale tegen RB Leipzig, dat vrijdag Werder Bremen versloeg in de verlenging (2-1). De eindstrijd is op 13 mei in Berlijn.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Real Madrid. De ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong was in het eigen Camp Nou met 3-0 te sterk voor Real Oviedo, de laagst geklasseerde ploeg in de competitie.
6 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Aston Villa heeft bij Newcastle United geen fout gemaakt in de strijd om de bovenste plaatsen. De nummer 3 van de ranglijst won met 2-0 op St. James' Park.
1 uur geledenGENUA (ANP) - Doelman Justin Bijlow heeft zijn debuut bij Genoa opgeluisterd met een zege. De ploeg van trainer Daniele De Rossi draaide een achterstand van 0-2 om in een 3-2-overwinning tegen tien man van Bologna.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een vervelende zondagmiddag achter de rug. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor in de Euroborg met 2-1 van Fortuna Sittard en zag aanvoerder Stije Resink met een blessure uitvallen. FC Groningen is de nummer 6 van de Eredivisie, Fortuna steeg naar de negende plaats. Later op zondag kan daar nog verandering in komen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl start zondag direct in het basiselftal van Feyenoord. De van Go Ahead Eagles overgekomen rechtervleugelverdediger krijgt in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo de voorkeur boven Jordan Lotomba, die donderdag in het Europa League-duel met Sturm Graz nog vanaf het begin meedeed.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
8 uur geleden