Borussia Dortmund gaat komend seizoen verder met coach Favre
DORTMUND (ANP/DPA) - Lucien Favre blijft ook komend seizoen de hoofdtrainer van Borussia Dortmund. Dat bevestigde sportdirecteur Michael Zorc donderdag. Dortmund eindigt onder Favre als tweede in de Bundesliga achter kampioen Bayern München.
"We gaan met deze samenstelling het nieuwe seizoen in en willen daarin nog eens voor de titel gaan", zei Zorc. De sportdirecteur kondigde ook aan snel gesprekken te gaan voeren over de verlenging van het contract van Favre, dat tot 2021 loopt.
Na de uitschakeling in de Champions League in maart door Paris Saint-Germain en de thuisnederlaag op 26 mei tegen Bayern München (0-1), waardoor de landstitel opnieuw uit het zicht verdween, stond de positie van Favre ter discussie in Dortmund. Als mogelijke opvolgers gingen de namen rond van onder anderen Erik ten Hag (Ajax) en Niko Kovac (ex-Bayern München).
Dortmund speelt zaterdag de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen tegen Hoffenheim. Onder Favre is de club twee keer als tweede geëindigd.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
11 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden