Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borselse kinderburgemeester Thomas stelt zich voor

Borselse kinderburgemeester Thomas stelt zich voor

Maandelijks pakt burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele de pen ter hand voor een schrijfsel in de Bevelandse Bode. Voor deze bijdrage geeft hij graag het woord aan zijn nieuwe assistent: kinderburgemeester Thomas Heijboer.

‘Hallo, ik ben Thomas Heijboer, de kinderburgemeester van de gemeente Borsele. Ik zal me eerst even voorstellen. Ik ben tien jaar oud, woon in ’s-Gravenpolder met mijn ouders, zusje en drie broertjes. Ik ben christelijk en zit in groep 7 van de Koningin Julianaschool in ‘s-Gravenpolder. Mijn hobby’s zijn tafeltennissen, voetballen en mountainbiken.’

Als kinderburgemeester wil Thomas zich sterk maken voor drie thema’s. ‘Die heb ik ook aan de jury gepresenteerd: Sporten voor iedereen, fruitteelt en akkerbouw promoten en een verkiezingscampagne in de klas.’ Sporten voor iedereen: ‘Sporten is mijn hobby en dat gun ik ieder kind van de gemeente Borsele. Naast dat het leuk is, is het ook gezond om veel te bewegen. Maar niet alle ouders hebben het geld om lidmaatschap van een sportclub voor hun kind te betalen. Ik zou graag willen dat zij een strippenkaart kunnen krijgen, zodat dit toch mogelijk wordt.’

Fruitteelt en akkerbouw promoten: ‘Borsele heeft veel fruittelers en akkerbouwers. Ik zou het goed vinden als ieder kind in de bovenbouw een keer op excursie gaat bij een boer of verwerker, zodat zij alles weten over de peren en uien die in onze gemeente worden geteeld. In de media wordt er niet altijd positief over boeren gesproken, terwijl ze heel veel monden voeden. Als al die kinderen het mooie verhaal over de fruitteelt en akkerbouw horen, kunnen ze deze boodschap als trotse ambassadeurs verder verspreiden.’

Verkiezingscampagne in de klas: ‘Veel dingen waar in de gemeenteraad over wordt gepraat, weten kinderen niet. Toch gaat het ook kinderen aan. Blijft er een bibliotheek in het dorp? Kan ik veilig naar school fietsen? En welke naschoolse activiteiten worden er georganiseerd? Daarom zou ik het goed vinden als de politieke partijen hun plannen voor de kinderen in de klas komen vertellen. De komende verkiezingscampagne is hier een mooie gelegenheid voor.’

Thomas vindt het een eer om kinderburgemeester van de gemeente Borsele te zijn. ‘Ik ga mijn best doen om er voor alle kinderen in de gemeente Borsele te zijn en kijk uit naar de activiteiten die er gaan komen. Wil je me volgen? Kijk dan op het Instagramaccount @kinderburgemeesterborsele.’

Meer uit Beveland

Mevrouw Steijn-Vermue krijgt burgemeester op bezoek voor honderdste verjaardag

's-GRAVENPOLDER -  Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden. 

13 uur geleden
Fonds voor Borselse initiatieven leefbaarheid

HEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.  

14 uur geleden
Botsing tussen auto en e-step in Goes

GOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.

17 uur geleden
Trouwkosten Goes behoren tot duurste van Zeeland

GOES -  De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente. 

21 uur geleden
Op de werkvloer bij planner Rubin en engineer Ferry: ‘Wij maken gebouwen slim’ [OP DE WERKVLOER]

Wie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.

23 uur geleden
Word vertrouwenspersoon in de sport

GOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.

1 dag geleden
Slachtoffer overleden ondanks reanimatiepoging door hulpdiensten

GOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.

1 dag geleden