Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borselse gangmakers kijken in hun Lief- en Leedstraat om naar de buren

Borselse gangmakers kijken in hun Lief- en Leedstraat om naar de buren

NIEUWDORP – De Lief- en Leedstraten schieten als paddenstoelen uit de grond in de gemeente Borsele. Dat is goed nieuws tegen eenzaamheid, want het betekent dat steeds meer inwoners als 'gangmakers' het welzijn van hun buren in de gaten willen houden. In Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp is woensdag gevierd dat er al 39 Lief- en Leedstraten zijn; in Driewegen, 's-Heerenhoek, Nieuwdorp, Oudelande, Ellewoutsdijk en Heinkenszand. “Nieuwdorp en Driewegen zijn zelfs al helemaal gevuld met Lief- en Leedstraten", vertelde de Borselse wethouder Marga van de Plasse. Zij en de gangmakers hopen dat er nog veel straten bijkomen. “Het is zo dankbaar om te doen", zegt de Nieuwdorpse Anja, gangmaakster van het eerste uur.

Meer uit Beveland

Stationsgebied Goes wordt groener met meer plek voor fietsen en deelauto’s

GOES - Het gebied rondom het station in Goes wordt vernieuwd. Er komen meer en betere fietsparkeerplaatsen en er is meer ruimte voor groen. Ook krijgen deelauto's en deelfietsen straks een plekje. Eerder aangekondigde appartementen komen er niet. 

26 minuten geleden
Historische draaideur Zwaakse Weel weer op z’n plek

BORSELE - Op maandag 14 juli is de gerestaureerde stalen draaideur teruggeplaatst in de monumentale coupure bij de Zwaaksedijk. Daarmee is een bijzonder stukje erfgoed in ere hersteld. De coupure dateert uit 1927 en maakte ooit deel uit van de spoorlijn tussen Goes en Borssele. Het is een van de weinige overgebleven spoorcoupures in een binnendijk op Zuid-Beveland.

21 uur geleden
Bibliotheek Oosterschelde zoekt taalvrijwilligers op Bevelanden

GOES - De Bibliotheek Oosterschelde is dringend op zoek naar nieuwe taalvrijwilligers voor haar vestigingen in Goes en 's-Gravenpolder. Via het Taalhuis helpen vrijwilligers volwassenen die moeite hebben met lezen, schrijven of spreken van de Nederlandse taal. Dit kan gaan om nieuwkomers, maar ook om Nederlandstaligen die laaggeletterd zijn.

1 dag geleden
Bouwcombinatie gevonden voor groot onderhoud aan Zeelandbrug

COLIJNSPLAAT - De bouwcombinatie BAM Infra Nederland en SPIE Nederland is geselecteerd om volgend najaar het beweegbare deel van de Zeelandbrug, de basculebrug, te renoveren en de Zeelandbrug van nieuw asfalt te voorzien. Dat laat de provincie Zeeland woensdag weten. De aanbesteding voor deze klus leverde niet meteen een inschrijver op.

1 dag geleden
Zeeuwse vliegdagen op vliegveld Midden-Zeeland

ARNEMUIDEN - Stichting Evenementen Midden-Zeeland organiseert de Zeeuwse vliegdagen op vliegveld Midden-Zeeland. Twee hele dagen is er een gevarieerd programma voor jong en oud. Tijdens deze dagen kom je vele facetten tegen van de luchtvaart zoals rondvluchten, zeefvluchten, helikopters, simulators, demonstraties, drones, braderie, muziek, en foodtrucks.

1 dag geleden
Puzzelen tijdens de bevrijdingsrit in juli en augustus

BAARLAND - Een speciale puzzelrit, de bevrijdingsrit, van Motor- en Autoclub de Bevelanden is te rijden in de maanden juli en augustus. 

2 dagen geleden
Koperdiefstal legt treinverkeer in Zeeland deels plat

GOES - Op het spoortraject tussen Roosendaal en Vlissingen rijden sinds maandag veel minder treinen. De oorzaak is een koperdiefstal, meldt de NS. Reizigers van en naar Bergen op Zoom ondervinden flinke hinder.

2 dagen geleden