Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borsels lawaaiprotest in Middelburg

Borsels lawaaiprotest in Middelburg

BORSELE - De actiegroep Borsele tot de Kern is vrijdag naar Middelburg getogen. Daar was een debat gepland in Provinciale Staten over het onderwerp kerncentrales.

Frits Otte van Borsele tot de Kern heeft gebruik gemaakt van het inspreekrecht. Daarin riep hij de provincie Zeeland dringend op haar verantwoordelijkheid te nemen voor het landschap, de leefbaarheid en de veiligheid en de mensen. Ook Edwin van Eck van ‘Bescherm de Delta’ heeft een vlammend pleidooi gehouden voor de bescherming van een uniek stukje Zeeland.

Echter: door een te volle agenda is het feitelijke debat verplaatst. Borsele tot de Kern én andere organisaties kunnen dus nòg een keer aan de bak en op de tribune. Een groep van zo’n veertig mensen hebben dit verzoek op het Abdijplein ondersteund met een minutenlang durend gedreven lawaaiprotest van deksels en toeters. Zij droegen een spandoek met de tekst: “Draagvlak?”. De groep is daarna naar de Markt gelopen waar flyers met informatie over de gevolgen van de plannen zijn uitgedeeld.

Meer uit Beveland

Spoedhulp bij medische noodsituatie in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.

1 maand geleden
Bijgebouw in Goes in brand: Brandweer snel ter plaatse

GOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.

1 maand geleden
Structureel meer geld voor Stichting Musea de Bevelanden

GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.

1 maand geleden
Vuurwerkoverlast: meld het!

GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.

1 maand geleden
Goese Filmdagen zetten Italiaanse cinema in de schijnwerpers

GOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.

1 maand geleden
Kledingwinkel Deeltwee deelt royale cheques uit aan goede doelen

GOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro. 

1 maand geleden
Borsele start campagne voor energiezuiniger wonen

Borsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.

1 maand geleden