
Borsele wil doorgaan met erfpachtconstructies
HEINKENSZAND - Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt gaat de gemeente Borsele door met het uitgeven van grond in erfpacht.
Ze stelt voor om erfpacht voor onbepaalde tijd mogelijk te maken. Het gaat om zowel gronden voor woningbouw als voor bedrijven.
Er loopt sinds 2014 een proef, toen het slecht ging met de woningmarkt. “Het heeft in de crisis een stimulerend effect gehad”, zegt het college in een raadsvoorstel over erfpacht. “De verkoop van woningbouwgrond liep ook toen mondjesmaat door.”
Bedrijven
Sinds de invoering zijn er 21 erfpachtcontracten afgesloten met particulieren en twee voor bedrijfsgronden. Zestien keer ging het om woningbouwgrond in Heinkenszand en de twee bedrijfskavels liggen ook in de grootste kern van Borsele.
Volgens het college is er nu nog altijd belangstelling, vooral vanwege de strenge eisen van banken.
Rijtjeshuizen
Het college zegt dat erfpachtcontracten voor alle soorten worden afgesloten, van rijtjeshuizen tot vrijstaande woningen. De belangstelling van bedrijven voor grond in erfpacht is minder. De ondernemers hebben het geld dat ze met via de constructie hebben bespaard ingezet om de uitstraling van hun panden te verfraaien.
Andere gemeenten, waaronder Goes, geven ook gronden uit in erfpacht. De gemeenteraad buigt zich op donderdag 6 juni over het voorstel om verder te gaan.
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
2 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
6 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
8 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
21 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
23 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden