
Borsele promoot wasbare luiers
HEINKENSZAND - De gemeente Borsele wil de hoeveelheid restafval verminderen en besteedt daarom extra aandacht aan de voordelen van wasbare luiers. ‘Jaarlijks worden er in Nederland een miljard wegwerpluiers bij het restafval gegooid’, laat de gemeente Borsele weten. ‘Dat is 8 procent van de totale hoeveelheid restafval in Nederland.’
Wasbare luiers zijn beter voor het milieu dan de wegwerpvariant. ‘Met wegwerpluiers heb je per jaar zo’n 260 kilo luierafval, met wasbare luiers is dit maar 24 kilo’, vertelt de Borselse wethouder Kees Weststrate. ‘Er zijn 460 kindjes in de leeftijd van 0 tot 2 jaar in Borsele, dus in totaal gaat het om bijna 120.000 kilo luierafval. Daarnaast wordt er bij het gebruik van wasbare luiers veel minder CO²uitgestoten.’
Wie bij wasbare luiers nog steeds denkt aan onhandige hydrofiele doeken en geklungel met veiligheidsspelden, heeft het volgens Borsele mis. ‘Wasbare luiers anno 2022 zijn hip en makkelijk in gebruik. Daarnaast zijn er nog meer voordelen; wasbare luiers zijn goedkoper dan de wegwerpvariant, zachter voor de billen en kindjes die wasbare luiers dragen worden eerder zindelijk, doordat het onprettig is om met een vochtige luier rond te lopen.
Bij de geboorte van een kindje in de gemeente Borsele ontvangen ouders een geboortepakketje. Vanaf week 2 wordt er een informatiefolder over de wasbare luiers aan dit pakketje toegevoegd. ‘Ook online besteden we aandacht aan de wasbare luiers.’
Meer uit Beveland
KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
24 minuten geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
4 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
16 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
17 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
19 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
19 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
1 dag geleden