
Borsele promoot wasbare luiers
HEINKENSZAND - De gemeente Borsele wil de hoeveelheid restafval verminderen en besteedt daarom extra aandacht aan de voordelen van wasbare luiers. ‘Jaarlijks worden er in Nederland een miljard wegwerpluiers bij het restafval gegooid’, laat de gemeente Borsele weten. ‘Dat is 8 procent van de totale hoeveelheid restafval in Nederland.’
Wasbare luiers zijn beter voor het milieu dan de wegwerpvariant. ‘Met wegwerpluiers heb je per jaar zo’n 260 kilo luierafval, met wasbare luiers is dit maar 24 kilo’, vertelt de Borselse wethouder Kees Weststrate. ‘Er zijn 460 kindjes in de leeftijd van 0 tot 2 jaar in Borsele, dus in totaal gaat het om bijna 120.000 kilo luierafval. Daarnaast wordt er bij het gebruik van wasbare luiers veel minder CO²uitgestoten.’
Wie bij wasbare luiers nog steeds denkt aan onhandige hydrofiele doeken en geklungel met veiligheidsspelden, heeft het volgens Borsele mis. ‘Wasbare luiers anno 2022 zijn hip en makkelijk in gebruik. Daarnaast zijn er nog meer voordelen; wasbare luiers zijn goedkoper dan de wegwerpvariant, zachter voor de billen en kindjes die wasbare luiers dragen worden eerder zindelijk, doordat het onprettig is om met een vochtige luier rond te lopen.
Bij de geboorte van een kindje in de gemeente Borsele ontvangen ouders een geboortepakketje. Vanaf week 2 wordt er een informatiefolder over de wasbare luiers aan dit pakketje toegevoegd. ‘Ook online besteden we aandacht aan de wasbare luiers.’
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
9 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
11 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden