
Borsele moet opnieuw op zoek naar bezuinigingen
HEINKENSZAND - De financiën van de gemeente Borsele blijven zorgelijk, zegt wethouder Arno Witkam. De gemeenteraad moet opnieuw op zoek naar bezuinigingen.
Dat is de boodschap in een notitie met de uitgangspunten voor de kadernota. "We zijn hiermee begonnen toen we net de crisis indoken. Hij is mede daardoor beleidsarm”, zegt wethouder Arno Witkam.
Preventief
Borsele zit in financieel zwaar weer. Vorig jaar kwam het onder preventief toezicht te staan toen ze geen sluitende meerjarenbegroting had. Na een bezuinigingsronde van zes ton lukte haar dat deze winter wel. Het blijkt echter niet het einde van de ellende. Nadat hij de bedreigingen en kansen van nu op een rijtje heeft gezet, komt de gemeente Borsele onder de streep uit op een tekort van 468.000 euro voor volgend jaar.
Tegenvallers als een kleinere uitkering uit Den Haag, in het sociaal domein, hogere personeelskosten en zo’n zes ton euro hogere bijdrage voor het leerlingenvervoer slaan gaten in het budget.
Kunstgras
Om de tekorten weg te werken wil het gemeentebestuur de reconstructie van de Eendvogelstraat uitstellen, een hogere bijdrage aan voetbalvereniging Luctor Heinkenszand vragen voor het kunstgrasveld, enkele preventieprogramma’s schrappen en nogmaals bezuinigen op het masterplan Nieuwdorp. De beoogde investering van elf miljoen euro moet flink omlaag. “We moeten in overleg met de dorpsraad de franje daarvan afhalen”, zegt Witkam, die vindt dat de bodem is bereikt. “Anders is het geen masterplan meer.”
Vrijwilligershuis
Verder is nog geld te besparen door bijvoorbeeld de bibliotheek in ‘s-Gravenpolder te sluiten en het Vrijwilligershuis onder te brengen in het gemeentehuis. Om de tekorten te dekken gaat Witkam in gesprek met de raadsleden. Er is een lijst met tientallen mogelijke bezuinigingen, die eerder op de uitstel- en nee-lijst stonden. “We moeten echt keuzes maken.”
Meer uit Beveland
GOES - Wat ooit begon als een uit de hand gelopen hobby, is uitgegroeid tot een sfeervolle en kleinschalige antiekmarkt met karakter. De Antiekmarkt Oude Stijl vindt plaats op vrijdag 11 juli van 9.00 tot 17.00 uur op het historische Bleekveld in Goes. Een plek waar liefhebbers van antiek en curiosa elkaar ontmoeten te midden van authentieke vondsten en nostalgische sfeer.
22 uur geledenGOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.
1 dag geledenGOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."
1 dag geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
1 dag geledenWOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."
2 dagen geledenKLOETINGE - De speeltuin in de Jachthuisstraat in Kloetinge wordt binnenkort ander ingericht door de Gemeente Goes. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (vak) heeft het voortouw genomen om kinderen en omwonenden te betrekken bij de nieuwe plannen.
2 dagen geledenKRUININGEN - Op de snelweg A58 bij Kruiningen is dinsdag een 77-jarige man uit Ellemeet om het leven gekomen bij een eenzijdig verkeersongeval.
3 dagen geleden