
Borsele lanceert nu ook app over energietransitie
HEINKENSZAND - De gemeente Borsele heeft de app ‘Energietransitie Borsele’ gelanceerd. Via deze app blijven gebruikers op de hoogte van alle ontwikkelingen in de gemeente rondom de energietransitie, zoals de mogelijke komst van twee nieuwe kerncentrales.
Naast de reguliere website, het Borsels Bulletin, sociale media en een digitale nieuwsbrief zet Borsele nu ook de app in om nog meer inwoners te bereiken. Zo kunnen belangstellenden kiezen welke manier van informatievoorziening zijn het prettigst vinden. Zo ontvangen nieuwsbrief-abonnees periodiek een mail en kunnen app-gebruikers instellen dat ze een melding krijgen van ieder nieuw bericht.
Betrokken
Burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele: “Er komen veel ontwikkelingen in het kader van de grootschalige energietransitie op ons af. Als gemeente vinden we het belangrijk dat onze inwoners op de hoogte zijn van alle ontwikkelingen en weten waar, wanneer en hoe zij betrokken worden.” Door verschillende communicatiemiddelen en -kanalen in te zetten om actualiteiten te delen, hoopt de gemeente zoveel mogelijk mensen - en vooral inwoners - te bereiken.
Achtergrond
De aanlanding van Wind op Zee-parken, een hoogspanningslijn door het landschap, de zoektocht naar een locatie voor een nieuw hoogspanningsstation in het Sloegebied, een waterstofnetwerk, het langer openhouden van de huidige kerncentrale en mogelijk twee nieuwe, grotere kerncentrales. ‘Alle nationale ambities op het gebied van de energietransitie komen samen in de gemeente Borsele. Het maakt de gemeente de meterkast van Nederland.’ Via de app wil Borsele inzicht geven in alle procedures, trajecten en initiatieven die er in de gemeente (gaan) lopen. Borsele wil ook informatie delen over bijeenkomsten die ze, eventueel met andere (overheids-)organisaties, organiseert.
Daarnaast gebruikt de gemeente de app om inwoners te informeren over hoe ze hun belangen in gesprekken met het Rijk wil behartigen. Bijvoorbeeld hoe de gemeente samen met inwoners wil komen tot een pakket van Borselse voorwaarden. Deze voorwaarden zet Borsele in tijdens de gesprekken met het Rijk over de nieuwe ontwikkelingen.
Downloaden
De app ‘Energietransitie Borsele’ is voor Apple-gebruikers te downloaden in de Apple Appstore: https://apps.apple.com/nl/app/energietransitie-borsele/id6446278705
De app is ook beschikbaar voor mensen met een Android telefoon in de Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.gemeenteborsele.energietransitieborsele
Meer uit Beveland
GOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.
2 uur geledenGOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."
16 uur geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
21 uur geledenWOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."
1 dag geledenKLOETINGE - De speeltuin in de Jachthuisstraat in Kloetinge wordt binnenkort ander ingericht door de Gemeente Goes. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (vak) heeft het voortouw genomen om kinderen en omwonenden te betrekken bij de nieuwe plannen.
1 dag geledenKRUININGEN - Op de snelweg A58 bij Kruiningen is dinsdag een 77-jarige man uit Ellemeet om het leven gekomen bij een eenzijdig verkeersongeval.
2 dagen geledenHeinkenszand - Burgemeester Dijksterhuis heeft maandagmiddag het echtpaar De Jonge in Heinkenszand gefeliciteerd met hun huwelijksjubileum. Zij waren zondag 06 juli maar liefst 65 jaar getrouwd.
2 dagen geleden