
Borsele is blij begroting voor 2024 sluitend te krijgen
HEINKENSZAND - Geld voor nieuwe plannen is er niet, maar Borsele is verheugd een begroting zonder tekorten te kunnen presenteren. “Dat is wel eens anders geweest”, zegt wethouder financiën Arno Witkam. “We zijn blij de zaken rond te kunne krijgen met het geld dat we hebben.”
Na jaren van tonnen aan bezuinigingen, vooral op het gebied van zorg en welzijn, vindt de wethouder het ook goed nieuws dat die structurele besparingsmaatregelen nu afgerond zijn. En om de dorpshuizen te compenseren in de hogere energieprijzen, wil het college van burgemeester en wethouders hiervoor 30.000 euro per jaar vrijmaken.
BelastingverhogingVoor de jaren na 2024 waarschuwt de wethouder echter voor risico’s. Vanwege de kortingen vanuit de rijksoverheid - die treffen alle gemeenten - zijn er financiële zorgen voor 2025 en verder. Over welke bedragen het gaat, is nog niet bekend. “Voor 2024 en 2025 krijgen we wel eenmalig middelen van het Rijk. Die houden we vast om enige voorzichtigheid te betrachten.”
Voor 2024 is het collegevoorstel aan de gemeenteraad om de onroerendezaakbelasting (ozb) te verhogen met drie procent ten opzichte van dit jaar. Voor 2026 staat er een verhoging van vijf procent in de meerjarenraming. “We kijken daarvoor hoe het loopt. Als het Rijk ons meer geld toebedeelt, of er komen andere middelen, dan kunnen we deze belastingverhoging heroverwegen.”
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Waterschap Scheldestromen heeft op woensdag 11 juni de Notitie Reikwijdte en Detailniveau (NRD) aangeboden aan de provincie Zeeland. Daarmee start de procedure voor het opstellen van een Milieu Effect Rapport (MER) voor de versterking van de dijk tussen Hansweert en de kerncentrale in Borssele.
1 uur geledenGOES - Leerlingen van groep 8 van basisschool Auris De Kring uit Goes hebben voor het tweede jaar op rij de hoogste score behaald tijdens het praktisch verkeersexamen 2025. Donderdag 12 juni ontving de school de wisselbeker.
3 uur geledenGOES - De gemeente Goes kijkt terug op een uitzonderlijk financieel jaar. De jaarrekening over 2024 laat een overschot zien van maar liefst 30 miljoen euro.
7 uur geledenGOES - Het Calvijn College in Goes ging er donderdag 12 juni met de hoofdprijs van de Zeeuwse posterwedstrijd georganiseerd door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid (ROVZ) vandoor. Leerling Lynn van het Calvijn College behaalde niet alleen de eerste prijs op schoolniveau, maar zij werd ook uitgeroepen tot overall winnaar van alle deelnemende scholen.
1 dag geledenOVEZANDE - Priester Brooijmans heeft de waarderingsspeld van de gemeente Borsele ontvangen voor zijn jarenlange inzet. Wethouder Marga van de Plasse reikte de speld zondag 8 juni uit aan Brooijmans tijdens een feestelijke Eucharistieviering in de R.K. kerk van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te Ovezande. Brooijmans werd 60 jaar geleden, op donderdag 12 juni, tot priester gewijd en mag zich nu Heer van Borsele noemen.
1 dag geledenGOES - Het echtpaar Verdonk-Kopmels uit Goes was maandag 9 juni precies 65 jaar getrouwd. Burgemeester Cees van den Bos feliciteerde het echtpaar een dag later met hun briljanten huwelijksfeest. Hij nam een mooi verrassingspakket voor ze mee.
1 dag geledenGOES - Voor duizenden eindexamenleerlingen in Zeeland is het vandaag een spannende dag: ze horen of ze geslaagd of gezakt zijn. Wij hopen veel vlaggen te zien! Je mag een leuke foto van jezelf met naam, woonplaats, school en welk diploma je hebt sturen naar internetbode.nl/geslaagd.
1 dag geleden