
Borsele bezuinigt 110.000 euro op sport
HEINKENSZAND – Met het schrappen van de coördinator sport en bewegen en het besparen op Sportfondsen Borsele wil het Borselse college van burgemeester en wethouders 110.000 euro bezuinigen op sport.
In opdracht van de gemeenteraad van Borsele nam een onderzoekbureau onder de loep op welke uitgaven de gemeente kan bezuinigen. Sportbeleid is geen wettelijke taak voor een gemeente en het bureau stelt dat Borsele de verantwoordelijkheid voor sporten en bewegen bij de inwoners zelf moet leggen.
Het contract met Sportfondsen Borsele liep af en dat moment heeft het college benut om voortaan jaarlijks 50.000 euro minder bij te dragen aan het onderhoudsfonds, licht wethouder Marga van de Plasse toe. “Sportfondsen Borsele boert best goed. We gaan kijken hoe zij met de lagere bijdrage de jeugdsozen in Heinkenszand en ’s-Gravenpolder kan exploiteren. In de andere kernen is dat ingevuld met vrijwilligers.”
In afwachting van het bezuinigingsonderzoek liet Borsele vorig jaar de vrijgekomen vacature voor een coördinator sport en bewegen open staan. “Om aan de bezuiniging van 110.000 euro te komen, vullen we die vacature niet op. Dat is heel jammer, want dat betekent dat er geen coördinator meer is om scholen te ondersteunen met bijvoorbeeld bewegend leren en weerbaarheidstrainingen. Wellicht kunnen we nog wel incidenteel dingen doen.”
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
9 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
10 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
12 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
12 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
17 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
19 uur geleden'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.
1 dag geleden