
Borsato doet aangifte tegen 22-jarige vrouw wegens smaad
HAARLEM (ANP) - Marco Borsato heeft aangifte gedaan tegen de 22-jarige vrouw die eerder aangifte tegen hem deed wegens "onzedelijke betastingen". Dat laat de zanger weten via zijn advocaten van Knoops' Advocaten.
Borsato heeft bij het Arrondissementsparket Noord-Holland aangifte gedaan van het doen van een valse aangifte, smaad, laster en het doen van een lasterlijke aanklacht.
"Vanaf het moment dat op 9 december 2021 een verzoek is gedaan aan het Openbaar Ministerie tot het instellen van een oriƫnterend onderzoek naar de bronnen van de onterechte insinuaties richting de heer Marco Borsato, is hij met zijn advocaten bezig geweest deze uitvoerige aangifte op te stellen en te voorzien van een aantal aanvullende bewijsstukken", aldus Knoops' Advocaten.
Borsato heeft eveneens aangifte gedaan tegen de moeder van het vermeende slachtoffer, wegens "uitlokking tot en medeplichtigheid aan voorgaande feiten".
De 22-jarige vrouw stelde afgelopen week dat ze vanaf haar vijftiende seksueel is misbruikt door Borsato. Het OM heeft de zaak inmiddels in onderzoek. Vorige week liet Borsato via zijn advocaten weten het OM te hebben gevraagd een onderzoek in te stellen naar de oorsprong van de aantijgingen, die hij stellig ontkent.
Na de aangifte door de vrouw kwamen bij Telegraaf-journalist John van den Heuvel nog twee meldingen binnen van mogelijk seksueel overschrijdend gedrag door Borsato. Hiervan is voor zover bekend nog geen aangifte gedaan.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 978 wandelaars niet of te laat over de finish gekomen, meldt de organisatie. Dat is minder dan vorig jaar, toen op de tweede dag 1466 deelnemers strandden. De tweede dag van het evenement is altijd de dag met de meeste uitvallers. Dinsdag waren het er 218. Dat waren er "uitzonderlijk weinig", liet marsleider Henny Sackers weten.
7 uur geledenGOUDA (ANP) - De 39-jarige vrouw die dinsdagmiddag werd doodgeschoten in Gouda deed begin vorige maand aangifte tegen haar ex-partner, de waarschijnlijke schutter. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) in Oost-Brabant na berichtgeving door NU.nl. Hij werd op 2 juni aangehouden wegens mishandeling van de vrouw en wapenbezit.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes ligt volgend jaar 6 tot 9 procent hoger, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Eerder werd nog uitgegaan van een stijging van 12 procent, maar de NS neemt nu maatregelen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beruchte pro-Russische hackersgroep NoName05716 is uit de lucht gehaald bij een internationale actie van politie en justitie. Europol, Eurojust en de politie hebben de resultaten woensdag naar buiten gebracht. Nederland was betrokken bij de operatie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De in opspraak geraakte band Bob Vylan geeft in september toch een optreden in Paradiso in Amsterdam. De groep zou oorspronkelijk op 12 september het voorprogramma verzorgen van Gogol Bordello, maar door logistieke problemen ging dat niet door. Bob Vylan speelt nu op 13 september een zelfstandige show in Paradiso.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier studenten uit Utrecht worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. De vier mannen, allemaal lid van het Utrechtsch Studenten Corps (USC), worden verdacht van het verspreiden van een "document met beledigende inhoud", meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om de namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij volgens het OM seksuele, grove en beledigende opmerkingen.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Na wisselvallig weer op woensdag zijn de twee laatste dagen van de Nijmeegse Vierdaagse zonnig en droog, meldt Weeronline. "Donderdag wordt het 24 graden en vrijdag is het zelfs zomers warm met 26 graden", aldus het weerbureau.
14 uur geleden