
Borrell wil sancties tegen kolonisten Westoever om geweld
BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell dreigt met sancties tegen Israëlische regeringsleden om het geweld op de Westelijke Jordaanoever. Hij wil een voorstel hiertoe doen in EU-overleg, schrijft hij op X. De Spanjaard reageert daarmee op een dodelijke aanval op een dorp op de bezette Westelijke Jordaanoever.
"De Israëlische regering moet onmiddellijk een einde maken aan deze onacceptabele acties", aldus Borrell. Hij schrijft dat hij een voorstel voor EU-sancties wil bespreken, gericht tegen onder anderen "een aantal Israëlische regeringsleden". Borrell noemt daarbij geen namen. Dergelijke sancties hebben de instemming nodig van alle 27 EU-lidstaten.
Donderdag vond een aanval van Joodse kolonisten plaats op het Palestijnse dorp Jit op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse Autoriteit kwam één Palestijn om het leven. Zowel internationaal als vanuit de Israëlische regering is er kritiek geuit op de aanval. De ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Stéphane Séjourné en van Groot-Brittannië, David Lammy, hebben vrijdag beiden op bezoek in Jeruzalem hun afschuw over het geweld van de kolonisten uitgesproken. Ook Duitsland heeft het geweld veroordeeld en de VN vinden het "afschuwelijk".
Sinds de oorlog in Gaza begon in oktober vorig jaar is er ook veel geweld op de Westelijke Jordaanoever. Sindsdien zouden daar al zeker 633 Palestijnen en 18 Israëliërs zijn omgekomen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".
3 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse buitenlandminister Johann Wadephul stelt dat de Gazanen gebukt gaan onder een hongersnood. Hij bevestigt daarnaast dat meer voedselhulp wordt toegelaten tot de Gazastrook, maar benadrukt dat dit niet genoeg is.
7 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Een vrouw is in Nieuw-Zeeland opgepakt nadat ze met een bus had gereisd met een tweejarig meisje verstopt in haar bagage. De koffer was opgeborgen in de aparte bagageruimte van het voertuig.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondagochtend een dienst voor meer dan een miljoen jongeren geleid. De slotmis van de Wereldjongerendagen was het hoogtepunt van het evenement, dat jongeren uit de hele wereld had aangetrokken.
8 uur geleden