Boot waarop meisje omkwam in beslag genomen voor onderzoek
DEN HAAG (ANP) - De boot waarop woensdag een minderjarig meisje om het leven kwam door een afgebroken giek, is in beslag genomen voor verder onderzoek. Dat laat een woordvoerder van de politie donderdag weten. Waar de boot precies ligt voor het onderzoek, kon de woordvoerder niet zeggen.
Verder kan de politie ook nog niks kwijt over de eventuele oorzaak van het afbreken van de giek. "We zijn nog bezig met het onderzoek. Op dit moment zijn we getuigen aan het horen en kijken we of er beelden zijn van het incident", aldus de woordvoerder.
Volgens meerdere media is het slachtoffer een meisje van 13 jaar, de politie kan dit niet bevestigen. Het meisje voer samen met andere jongeren van een Haagse middelbare school op de boot in de buurt van Terschelling. Rond het middaguur brak de giek af. Het meisje overleed ter plekke aan haar verwondingen. Niemand anders raakte verder gewond. De overige opvarenden werden aan land gebracht in Harlingen, waar ze slachtofferhulp kregen. In totaal waren er zo'n vijftien mensen aan boord.
De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) is op de hoogte van het ongeluk. "De OVV volgt de ontwikkelingen en heeft nog geen besluit genomen of er een eventueel vervolgonderzoek komt", aldus een woordvoerster. In 2019 deed de raad onderzoek naar een dodelijk ongeval op een scheepswerf in Zaandam aan het begin van dat jaar. Toen was plots de mast van een schip afgebroken door houtrot en op een medewerker gevallen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
4 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
8 uur geleden