Boosheid en teleurstelling bij coach Hake na verlies FC Utrecht
ENSCHEDE (ANP) - De eerste competitienederlaag van het seizoen deed pijn bij trainer Reńe Hake van FC Utrecht. Zijn nog ongeslagen ploeg verloor in Enschede in de extra tijd van FC Twente (1-0) door een een fraaie goal van Robin Pröpper. Hake sprak na afloop van grote teleurstelling en ook boosheid.
"Boosheid omdat we niet beter voor de dag zijn gekomen en aan het eind gewoon die wedstrijd verliezen", mopperde hij voor de camera van zijn club. "Uiteindelijk was het qua spel niet goed, maar dat was van beide kanten. Het was meer strijd dan goed voetbal. Het leek op een 0-0 af te stevenen en het gaat er dan om dat je ‘vrouw en kinderen eerst’ hanteert, overleven. Dat vond ik niet goed genoeg."
Volgens Hake heeft FC Utrecht de nederlaag dan ook aan zichzelf te wijten. "In de laatste fase hebben wij ervoor gezorgd dat het publiek erachter ging staan. We gaven onnodig vrije trappen weg. We verloren heel vaak de tweede bal waardoor we op onze eigen helft moesten blijven. Het ergert mij misschien nog wel het meest dat we niet met het mes tussen de tanden in die eindfase hebben gespeeld en daarom misschien wel terecht verliezen."
Meer uit Voetbal
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
38 minuten geledenZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
13 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
14 uur geleden