
Boon’s Markt geopend in Wolphaartsdijk: ‘Onmisbaar voor de leefbaarheid op het dorp’
WOLPHAARTSDIJK – Vorige week stonden mensen in de rij om als eerste boodschappen te kunnen doen in de nieuwe supermarkt van Wolphaartsdijk: Boon’s Markt, voorheen MCD. Het bedrijf van familie De Koster begon in 1984 met een bakkerij in het pand naast de nieuwe locatie en breidde zijn assortiment steeds verder uit.
Volgens dochter Ilona, die samen met haar vader en broer Stefan het bedrijf runt, was het op een gegeven moment tijd om te vernieuwen. “De MCD-formule werd verruild voor die van Boon’s Markt en dus besloten we om het terrein van de buren op te kopen en daar een geheel nieuw pand te laten bouwen. Boon’s Markt is een redelijk jong bedrijf met nog maar een paar vestigingen. Wij zijn de derde in Nederland. De formule wordt steeds verder uitgebouwd.”
Betrokkenheid
Naast dat het winkeloppervlak een stuk groter is geworden, is ook het assortiment verbreed. “Ik wist niet dat er zo veel verschillende soorten koffie waren, maar we hebben nu de ruimte om ze aan te bieden. Omdat alles nieuw is, heeft de winkel een frisse en moderne uitstraling. Het is echt een aanwinst voor het dorp. Dat krijgen we ook terug van veel inwoners van Wolphaartsdijk. Het is onmisbaar voor de leefbaarheid op het dorp. Mensen hoeven niet naar Goes om hun boodschappen te doen.”
Dat de voorziening op Wolphaartsdijk gewaardeerd wordt, blijkt wel uit de grote belangstelling tijdens de opening. “Ze stonden in rijen te wachten totdat we opengingen”, vertelt Ilona. “Er was geen karretje meer over en dat is natuurlijk een goed teken. We zijn ook heel dankbaar voor alle hulp die we hebben gekregen van vrijwilligers bij de inrichting van de winkel. Dan merk je dat de betrokkenheid heel groot is.”
Uniek
Boon’s Markt Wolphaartsdijk onderscheidt zich door de combinatie met de bakkerij in de winkel. “Het is echt uniek dat we een supermarkt zijn met een eigen bakkerij. Wij zijn de enige Boon’s Markt die dat heeft. Naast brood hebben we een ruim assortiment aan zoet en hartige broodjes en banket. Bijzonder is ook dat wij veel lokale producten verkopen, zoals kip- en hertenvlees van een boer hier uit de omgeving. Bovendien hebben we veel Zeeuwse producten, zoals bier, sap, hand- en theedoeken. Hiermee zetten we in op het toerisme dat zich steeds verder uitbreidt. De campings zitten weer vol, dus de timing voor de opening kon niet beter. We hebben een aantal leuke openingsacties. Zo is er een folder verspreid met daarin een poster. Als mensen die ophangen maken ze kans op vijf weken gratis boodschappen.”
Meer uit Beveland
MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
14 uur geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
16 uur geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
17 uur geledenGOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen.
20 uur geledenGOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
1 dag geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
1 dag geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
1 dag geleden