Boomfeestdag 2021: Leerlingen Groen van Prinstererschool en Oosterscheldeschool maken speeltuin gezond
THOLEN - De gemeente Tholen neemt op woensdag 10 november samen met speeltuinvereniging De Speelkrael deel aan de landelijke Boomfeestdag 2021. Wethouder Corniel van Leeuwen plant samen met leerlingen uit groep 6 en 7 van de Groen van Prinstererschool en leerlingen uit de groepen 5 t/m 8 van de Oosterscheldeschool in Scherpenisse bomen in de nieuwe speeltuin De Speelkrael in het dorp.
Langs de Beatrixstraat en Scaldisstraat worden 21 bomen geplant. Soorten als linde, honingboom, veldesdoorn, zomereik, zoete kers, amberboom en walnoot worden aangeplant en daarnaast ook diverse knotwilgen. De organisatie is een samenwerking tussen de speeltuinvereniging en de gemeente Tholen. Naast het planten van de bomen voeren de leerlingen met behulp van een groep enthousiaste Natuurouders verschillende opdrachten uit.
Bomen maken gezond
Het thema van 2021 is ‘Bomen maken gezond’. Groen is de afgelopen jaren voor zowel volwassenen als voor kinderen belangrijke(er) geworden. ‘Bomen zorgen voor schone lucht’ is het meest genoemde antwoord door kinderen wanneer hen gevraagd wordt naar het belang van bomen. Bomen leveren een enorme bijdrage aan de lichamelijke en geestelijke gezondheid. In een groene omgeving bewegen kinderen meer, ontwikkelen ze beter motorische vaardigheden en laten ze meer divers en creatief spel zien. Door bomen raken kinderen én volwassen minder gestrest. En uiteraard zorgen bomen ook voor voedzame vruchten en een goede biodiversiteit. Dat laatste zorgt dat het leven van mens, dier en plant in harmonie blijft.
Geschiedenis
Op 10 april 1957 werd de eerste officiële landelijke Boomplantdag georganiseerd in Apeldoorn. Er waren toen 1600 kinderen bij aanwezig. Vanaf 1980 is het Landelijk Comité Boomplantdag (als onderdeel van Staatsbosbeheer) doorgegaan als Stichting Nationale Boomfeestdag. Nu, bijna 65 jaar jaar later, worden er jaarlijks door ruim 100.000 kinderen enthousiast bomen geplant.
Meer uit Tholen
THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
1 uur geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
5 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
1 dag geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
3 dagen geleden