
Booker Prize-winnaar Michael Ignatieff komt naar de Oostkerk in Middelburg
MIDDELBURG - De Canadese Booker Prize-winnaar en schrijver van bestseller Troost, Michael Ignatieff komt naar De Oostkerk in Middelburg. Op vrijdag 20 mei, om 20.00 uur, gaat Barbara Oomen met hem in gesprek in het recent verduurzaamde monument. Tijdens deze avond zal er ook een concert zijn van het Bunt Quartet. Zij zullen vier psalmen van Troost tot klinken brengen. De voertaal is Engels.
De Canadees Michael Ignatieff is hoogleraar, essayist, romanschrijver, Booker Prize-winnaar en oud-politicus – Hij publiceerde achttien veelgeprezen boeken waaronder het veelgeprezen Troost. Hij doceerde aan de universiteiten van Cambridge en Oxford in Engeland en aan Harvard in de VS. In 2008 werd hij de leider van de Liberal Party of Canada, het premierschap van Canada lag in het vooruitzicht. In plaats daarvan werd zijn partij bij de verkiezingen in 2011 gehalveerd en verloor Ignatieff zijn parlementszetel. Het openhartige Vuur en as – Succes en falen in de politiek (2013), waarin hij zijn opkomst en val als politicus beschrijft, is een van de best gelezen boeken op het Binnenhof. Half mei verschijnt zijn nieuwe boek Reis naar het ongerijmde waarin hij het verhaal vertelt van de aftakeling van zijn levenslustige, creatieve moeder, die ten prooi valt aan Alzheimer. Met observaties over herinneringen, familiebanden en liefde, illustreert hij, net als in Troost, op herkenbare en geraffineerde wijze hoe mensen met tegenslag en verlies omgaan.
Over Troost
Wanneer we een naaste kwijtraken, wanneer we geconfronteerd worden met verlies, wanneer er sprake is van een ramp – oorlog, hongersnood, pandemie – gaan we op zoek naar troost. Ooit boden priesters en filosofen ons de woorden waarin we hoop en verlichting vonden, maar tegenwoordig lijkt die taal te verdwijnen uit ons vocabulaire, of is hij versleten. De plekken waar hij te vinden was – de kerken, tempels en moskeeën – raken leger. Sinds de zestiende eeuw zoekt de westerse wereld zijn verlichting steeds minder in historische religieuze teksten, en steeds meer bij wetenschap, ideologie en therapie. Wat doe je als je denkt: help, hoe kan ik verder? Waarom komen we vaak niet verder dan clichés om onszelf en elkaar op te beuren? Met die vragen in het achterhoofd ging schrijver en historicus Michael Ignatieff op zoek naar zielsverwanten. Hij put uit het werk van schrijvers, beeldend kunstenaars en componisten – van Job en Psalmteksten tot Albert Camus, Anna Achmatova en Primo Levi – en laat zien waar zij de troost en de moed vandaan haalden om veerkrachtig te zijn in moeilijke periodes. Troost. Als licht in donkere tijden brengt de verhalen van deze moedige kunstenaars naar het nu. Het resultaat is een doortastende en menselijke mix van onderzoek en persoonlijke overdenkingen. Michael Ignatieff laat ons op levendige wijze zien dat we onze traditie van hoop kunnen laten herleven om angst en onzekerheid het hoofd te bieden in de wisselvallige en precaire eenentwintigste eeuw.
Concert met psalmen van troost
In 2017 was Ignatieff te gast bij het Oude Muziek Festival in Utrecht waar in verschillende stijlen alle 150 psalmen ten gehore werden gebracht. Ignatieff verbaasde zich dat die gezongen psalmen het publiek en hemzelf diep roerden, ook al ware de meeste luisteraars, net al hijzelf, ongelovig. Naar aanleiding van die ervaring schreef hij het boek Troost dat begint met de vertroosting die bijbelse literatuur, en dan met name de psalmteksten mensen kunnen bieden. Het Bunt quintet brengt vier psalmen van troost in vier verschillende stijlen met zang en orgel op het de Rijckere orgel. Het Bunt quintet bestaat uit: Lisa Bunt (sopraan), Elise te Kaat (alt), Theo van Willigenburg (tenor), Alexander Bunt (bariton) en Maurits Bunt (orgel).
Michael Ignatieff in De Oostkerk
Vrijdag 20 mei aanvang 20.00 uur?
Entree: 15 euro inclusief consumptie; vrienden van De Oostkerk 12,50. ?
Organisatie: De Drukkerij en de Oostkerk
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- Bij een ongeval aan de Vuursteenvlinder is zondagmiddag een buggy op zijn kant terechtgekomen. Hierbij raakte één van de inzittenden gewond. Het slachtoffer, een jongen, is met vermoedelijk een gebroken arm overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
2 uur geledenVROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.
6 uur geledenMIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen.
10 uur geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
1 dag geledenDOMBURG - In Domburg zijn deze week zeven parkeerautomaten opengebroken en leeggehaald. Dat meldt de gemeente Veere. Door de schade is het tijdelijk niet mogelijk om met contant geld te betalen bij de getroffen automaten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Op zaterdag 5 juli tussen 16.00 en 18.00 uur geeft Peetman zijn jaarlijkse optreden in cafe Le Penseur in zijn woonplaats Middelburg. Ook hier zal hij zijn one man blues band weer over het publiek heen laten rollen. Speciaal voor deze gelegenheid heeft hij ook een bekende lokale gastmuzikant uitgenodigd. De toegang is gratis en het bier is koud.Peetman (48) draait al wat jaren mee in de muziekscene. Hij heeft altijd al een voorliefde voor blues gehad. De laatste jaren legt hij zichzelf steeds meer toe op dit genre. Tijdens de corona tijd is hij zich gaan verdiepen in de delta blues; oude, vaak, akoestische blues uitgevoerd door solo acts of duo's. Hieruit kwam zijn project Blues in Zeeland uit voort. Voor dit project nam hij delta blues klassiekers op in zijn eigen 'delta': het Walcherse landschap. Om zijn delta blues meer kracht en diepte te geven ontwikkelde hij een one man band principe voor zijn muziek waarbij zijn gitaarspel met (voet) drum begeleid. Ook heeft hij door het toevoegen van elektrische gitaren een eigen sound gecreëerd. Dit bleef niet onopgemerkt want in de afgelopen zes maanden stond hij zowel op het bluesfestival van Brielle als op het bluesfestival van Delft én nu dus ook op de Bluesroute in Terneuzen. Peetman brengt naast eigen nummers ook muziek van Muddy Waters, Robert Johnson en The Rolling Stones. Meer informatie is te vinden op www.peetman.com.
2 dagen geledenZOUTELANDE - Zaterdag begint de derde editie van de Coast to Coast Challenge. Ruim 40 teams fietsen van het Groningse Zoutkamp naar Zoutelande. Een tocht van 500 kilometer door 9 provincies, ook 's nachts. Doel van de tocht: geld inzamelen voor de Nierstichting en bewustwording creëren voor nierschade. Onder de deelnemers voormalig topschaatser Hein Otterspeer en veel fietsers die weten welke impact een nierziekte heeft op iemands leven.
2 dagen geleden