Boodschappenbezorgdienst Gorillas zoekt nieuwe investeerders
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Boodschappenbezorgdienst Gorillas is hard op zoek naar nieuwe investeerders, schrijft het Duitse zakentijdschift Manager Magazin. Iedere maand worden er miljoenen besteed aan groei en de eerste investeerders worden daardoor nerveus, aldus het blad.
Gorillas haalde in maart een kleine 250 miljoen euro op bij geldschieters. Daarmee werd het bedrijf uit Berlijn van een totale waarde van meer dan 1 miljard dollar voorzien. Daarmee werd het een zogeheten unicorn, de term die bedacht is voor start-ups uit met name de techwereld die 1 miljard dollar of meer waard zijn. Oprichter Kağan Sümer beloofde "idiote groei", maar dat gaat niet zo hard als verwacht. Inmiddels zou Gorillas bij een tweede ronde mikken op een bijna twee keer zo grote investering en een waardering van 6 miljard dollar.
Gorillas is actief in achttien steden in Duitsland en Nederland, en in Londen en Parijs. In die steden heeft het zogeheten 'dark stores', kleine distributiecentra in bijvoorbeeld voormalige winkelpanden van waaruit bezorgers op fietsen en scooters de bestelde boodschappen binnen tien minuten bij de klant brengen.
De concurrentie in de nieuwe sector is echter moordend. Zo zijn het eveneens Duitse Flink en het Turkse Getir ook in Nederland actief, net als Zapp uit het Verenigd Koninkrijk. Elders in Europa zijn ook nog bedrijven als Jiffy, Djia en Weezy actief. Bovendien zijn bestaande bezorgdiensten als Uber, Deliveroo en Just Eat Takeaway ook steeds meer gericht op de bezorging van boodschappen, maar dan vaak in samenwerking met bestaande supermarkten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft vrijdag gewaarschuwd dat een groot aantal vliegtuigen van het type A320 een onmiddellijke softwarefix nodig kunnen hebben na een recent incident met een vliegtuig van het Amerikaanse JetBlue Airways. Dat toestel had te maken met plotseling hoogteverlies omdat de besturing verstoord zou zijn geraakt door "intense zonnestraling".
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geleden