Boodschap van hoop op dag dat Four Freedoms Awards zou plaatsvinden
MIDDELBURG - Han Polman van de Roosevelt Foundation en de laureaten van de Four Freedoms Awards hebben samen een video opgenomen.
Deze ‘boodschap van hoop’ in ‘uitdagende tijden’ is gemaakt in de geest van Franklin Delano Roosevelt. De oud-president van Amerika wilde in 1941 met zijn Four Freedoms-toespraak de bevolking immers ook hoop geven. De uitreiking van de naar deze toespraak vernoemde Four Freedoms Awards worden om het jaar uitgereikt in Middelburg. De ceremonie zou dinsdag hebben plaatsgevonden in de Nieuwe Kerk in Middelburg.
Vrijheid
In de video zegt de Filippijnse journalist Maria Ressa dat we moeten oppassen dat onze vrijheden niet te veel worden ingeperkt tijdens de coronacrisis. “We moeten er een tijdslimiet aan stellen, want vrijheden terug veroveren kan moeilijker zijn dan het virus verslaan.” Ressa zou dinsdag de award voor de vrijheid van meningsuiting krijgen.
Godsdienst
Azza Karam van de organisatie Religions for Peace, die de award voor de vrijheid van godsdienst krijgt, zegt dat we ‘fysiek’ misschien van elkaar zijn gescheiden, maar ‘spiritueel’ dichterbij elkaar zijn dan ooit. De Nederlandse journalist en winnaar van de award voor de vrijwaring van gebrek Sander de Kramer put hoop uit de ‘liefde en compassie’ die hij om zich heen ziet en is ervan overtuigd dat we daarmee het virus overwinnen en Leoluca Orlando, de burgemeester van Palermo, zegt dat we geen angst moeten hebben. “Ik heb geen vrees”, vertelt de winnaar van de award voor vrijwaring van vrees.
Verenigde Naties
Als laatste laat secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres weten dat de wereld nu vooral solidariteit nodig heeft. Zijn organisatie zou de Four Freedoms Awards in Middelburg in ontvangst nemen. De ceremonie is vanwege de verspreiding van het coronavirus verzet naar volgend jaar.
Meer uit Tholen
THOLEN - John Geurts, voorzitter van het Humanistisch Verbond Rotterdam Rijnmond, geeft op woensdag 14 januari een lezing in de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap in Tholen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk; een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.
3 uur geledenTHOLEN - Er is overeenstemming bereikt over de ontwikkeling van een gezamenlijk entreegebied dat het nieuwe Meulvliet, het nieuwe Calvijn College en de sportverenigingen met elkaar moet verbinden. Ook krijgt de middelbare school meer grond om op te bouwen.
7 uur geledenTHOLEN - Erwin de Nijs is komend seizoen weer de hoofdtrainer van Tholense Boys. Hij volgt Leon de Witte op, die eind dit seizoen vertrekt. De Nijs was de afgelopen zes jaar actief bij RKSV Halsteren in de Vierde Divisie. "De club verdient het om samen de schouders eronder te zetten", zegt hij.
9 uur geledenTHOLEN - Tholen veranderde afgelopen week in een wit winterwonderland. Overal in stad en dorpen was ruimte voor sneeuwpret, maar de gladheid en hevige sneeuwval hadden ook gevolgen voor verkeer, bijeenkomsten en het openbaar vervoer. Vooral woensdag vroeg het winterse weer om extra oplettendheid.
1 dag geledenTHOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft afgelopen donderdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een herinneringsbordje ontvangen van de gemeente Tholen. Dit gebeurde ter ere van de nominatie voor het Appeltje van Oranje in 2025. Daarnaast werd de verlenging van het contract voor het Dorpsloket ondertekend.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de eerste schooldag van 2026 is op obs De Eevliet in Poortvliet een bijzonder moment gevierd. Niet alleen de start van een nieuw schooljaar, maar ook het begin van een nieuw hoofdstuk voor de school.
1 dag geleden