Bondscoach Wiegman: WK in twee echte sportlanden bijzonder mooi
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman juicht het toe dat het WK van 2023 verspreid over twee landen wordt gespeeld. Dat zei de bondscoach van de Nederlandse voetbalsters over de toewijzing van het eindtoernooi aan Australië en Nieuw-Zeeland.
"Dat het in twee landen wordt gespeeld, vind ik bijzonder. En het zijn ook nog eens twee echte sportlanden die altijd vertegenwoordigd zijn op eindtoernooien. Rugby is daar erg groot, maar voetbal is echt bezig aan een opmars", zei Wiegman.
"Tegen beide landen hebben we weleens gespeeld en je merkt echt dat de voetbalsport daar groeiende is. Dat zag je ook terug in de boodschap die ze verspreidden. Ze hadden ook al het beste bid ingeleverd, dus in die zin was de toewijzing geen verrassing. In beide landen ben ik nog nooit geweest, al heb ik al aardig wat van de wereld gezien door het voetbal."
Olympische Spelen
Wiegman benadrukt echter wel dat het WK nog ver weg is. Eerst wacht nog deelname aan de Olympische Spelen, volgend jaar, en een jaar later het EK in Engeland. Oranje moet zich ook nog kwalificeren voor het WK van 2023, dat van 10 juli tot 20 augustus wordt gespeeld.
"Zaken als het tijdsverschil en klimaat zijn voor later", aldus de bondscoach. "Al begreep ik wel dat er tussen Australië en Nieuw-Zeeland het nodige tijdsverschil zit. Daar hebben we op het WK in Canada in 2015 ook mee te maken gehad en dat had toch wel wat invloed op de voorbereidingen."
Oranje trof Nieuw-Zeeland op het WK in 2019. In het eerste duel voor het Nederlands elftal maakte Jill Roord in blessuretijd het winnende doelpunt (1-0).
De KNVB heeft de ambitie het WK van 2027 binnen te halen. Momenteel wordt de haalbaarheid onderzocht.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
5 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
41 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geleden