Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Wiegman: WK in twee echte sportlanden bijzonder mooi

Bondscoach Wiegman: WK in twee echte sportlanden bijzonder mooi

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman juicht het toe dat het WK van 2023 verspreid over twee landen wordt gespeeld. Dat zei de bondscoach van de Nederlandse voetbalsters over de toewijzing van het eindtoernooi aan Australië en Nieuw-Zeeland.

"Dat het in twee landen wordt gespeeld, vind ik bijzonder. En het zijn ook nog eens twee echte sportlanden die altijd vertegenwoordigd zijn op eindtoernooien. Rugby is daar erg groot, maar voetbal is echt bezig aan een opmars", zei Wiegman.

"Tegen beide landen hebben we weleens gespeeld en je merkt echt dat de voetbalsport daar groeiende is. Dat zag je ook terug in de boodschap die ze verspreidden. Ze hadden ook al het beste bid ingeleverd, dus in die zin was de toewijzing geen verrassing. In beide landen ben ik nog nooit geweest, al heb ik al aardig wat van de wereld gezien door het voetbal."

Olympische Spelen

Wiegman benadrukt echter wel dat het WK nog ver weg is. Eerst wacht nog deelname aan de Olympische Spelen, volgend jaar, en een jaar later het EK in Engeland. Oranje moet zich ook nog kwalificeren voor het WK van 2023, dat van 10 juli tot 20 augustus wordt gespeeld.

"Zaken als het tijdsverschil en klimaat zijn voor later", aldus de bondscoach. "Al begreep ik wel dat er tussen Australië en Nieuw-Zeeland het nodige tijdsverschil zit. Daar hebben we op het WK in Canada in 2015 ook mee te maken gehad en dat had toch wel wat invloed op de voorbereidingen."

Oranje trof Nieuw-Zeeland op het WK in 2019. In het eerste duel voor het Nederlands elftal maakte Jill Roord in blessuretijd het winnende doelpunt (1-0).

De KNVB heeft de ambitie het WK van 2027 binnen te halen. Momenteel wordt de haalbaarheid onderzocht.

Meer uit Voetbal

Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

3 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

10 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

11 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

11 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

13 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

15 uur geleden