Bondscoach Wiegman: WK in twee echte sportlanden bijzonder mooi
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman juicht het toe dat het WK van 2023 verspreid over twee landen wordt gespeeld. Dat zei de bondscoach van de Nederlandse voetbalsters over de toewijzing van het eindtoernooi aan Australië en Nieuw-Zeeland.
"Dat het in twee landen wordt gespeeld, vind ik bijzonder. En het zijn ook nog eens twee echte sportlanden die altijd vertegenwoordigd zijn op eindtoernooien. Rugby is daar erg groot, maar voetbal is echt bezig aan een opmars", zei Wiegman.
"Tegen beide landen hebben we weleens gespeeld en je merkt echt dat de voetbalsport daar groeiende is. Dat zag je ook terug in de boodschap die ze verspreidden. Ze hadden ook al het beste bid ingeleverd, dus in die zin was de toewijzing geen verrassing. In beide landen ben ik nog nooit geweest, al heb ik al aardig wat van de wereld gezien door het voetbal."
Olympische Spelen
Wiegman benadrukt echter wel dat het WK nog ver weg is. Eerst wacht nog deelname aan de Olympische Spelen, volgend jaar, en een jaar later het EK in Engeland. Oranje moet zich ook nog kwalificeren voor het WK van 2023, dat van 10 juli tot 20 augustus wordt gespeeld.
"Zaken als het tijdsverschil en klimaat zijn voor later", aldus de bondscoach. "Al begreep ik wel dat er tussen Australië en Nieuw-Zeeland het nodige tijdsverschil zit. Daar hebben we op het WK in Canada in 2015 ook mee te maken gehad en dat had toch wel wat invloed op de voorbereidingen."
Oranje trof Nieuw-Zeeland op het WK in 2019. In het eerste duel voor het Nederlands elftal maakte Jill Roord in blessuretijd het winnende doelpunt (1-0).
De KNVB heeft de ambitie het WK van 2027 binnen te halen. Momenteel wordt de haalbaarheid onderzocht.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
9 uur geleden