Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Wiegman: beste ploeg heeft verloren en dat doet pijn

Bondscoach Wiegman: beste ploeg heeft verloren en dat doet pijn

YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman maakte na de verloren kwartfinale bij de Olympische Spelen tegen wereldkampioen Verenigde Staten (2-2 na verlenging, 2-4 na strafschoppen) een aangeslagen indruk. "Dit doet wel pijn, want we zijn nog nooit zo dichtbij geweest. Op de beginfase na, waarin we heel erg werden afgejaagd en waar we moeite mee hadden, vond ik ons de beste ploeg en daar ben ik trots op", liet ze bij de NOS weten.

"We hebben alles gegeven, er stond een team, dat gigantisch veel strijd heeft geleverd", vervolgde Wiegman, die in Yokohama afscheid nam van Oranje en aan de slag gaat als bondscoach van Engeland. "We hebben bij vlagen ook echt heel goed gevoetbald. We hadden continu het gevoel in de wedstrijd: deze gaan we pakken, we gaan echt Amerika verslaan. En dat gevoel had ik ook nog steeds bij de strafschoppenserie, maar uiteindelijk is het niet gelukt. Ontzettend jammer dat we niet hebben gewonnen, maar ik kan niemand wat verwijten."

Wiegman wilde kort na haar laatste wedstrijd als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters nog niet terugblikken op haar eerder nog wel zo succesvolle periode bij Oranje. "Vraag daar morgen maar naar."

Meer uit Sport

Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

1 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

10 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

10 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

11 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

12 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

12 uur geleden