Bondscoach Wiegman: beste ploeg heeft verloren en dat doet pijn
YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman maakte na de verloren kwartfinale bij de Olympische Spelen tegen wereldkampioen Verenigde Staten (2-2 na verlenging, 2-4 na strafschoppen) een aangeslagen indruk. "Dit doet wel pijn, want we zijn nog nooit zo dichtbij geweest. Op de beginfase na, waarin we heel erg werden afgejaagd en waar we moeite mee hadden, vond ik ons de beste ploeg en daar ben ik trots op", liet ze bij de NOS weten.
"We hebben alles gegeven, er stond een team, dat gigantisch veel strijd heeft geleverd", vervolgde Wiegman, die in Yokohama afscheid nam van Oranje en aan de slag gaat als bondscoach van Engeland. "We hebben bij vlagen ook echt heel goed gevoetbald. We hadden continu het gevoel in de wedstrijd: deze gaan we pakken, we gaan echt Amerika verslaan. En dat gevoel had ik ook nog steeds bij de strafschoppenserie, maar uiteindelijk is het niet gelukt. Ontzettend jammer dat we niet hebben gewonnen, maar ik kan niemand wat verwijten."
Wiegman wilde kort na haar laatste wedstrijd als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters nog niet terugblikken op haar eerder nog wel zo succesvolle periode bij Oranje. "Vraag daar morgen maar naar."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden