Bondscoach Van Ass is ondanks Europese titel kritisch op Oranje
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Bondscoach Paul van Ass heeft zijn eerste prijs met de Nederlandse hockeysters gewonnen. Hij zag zijn ploeg in de finale van het EK ook van België winnen (3-1). Van Ass vierde de Europese titel met zijn speelsters, maar was na afloop ook kritisch op het spel van Oranje na rust. "Ik zag ons toen enkele slordige fouten maken", zei hij. "Zo ken ik mijn speelsters niet."
De Nederlandse hockeysters weten bijna niet meer wat verliezen is. De regerend olympisch kampioen is al sinds 2014 wereldkampioen en won in Mönchengladbach alweer de vierde Europese titel op rij. "Maar we speelden hier ook met een nieuwe generatie", zei Van Ass bij de NOS. "Dat zag je in het begin van het toernooi, maar ook in de finale. En dan heb ik het niet alleen over onze jonge speelsters."
Oranje versloeg Engeland in de halve finale met 7-0 en leidde tegen België na vijf minuten spelen in de finale met 2-0. "Ik dacht, we gaan er overheen", zei van Ass. "Maar daarvoor speelden we te slordig. We hadden ook een beetje pech met onze strafcorners. Dat was jammer, want ook tegen dit België was een overwinning als tegen Engeland mogelijk geweest."
Nederland is als Europees kampioen zeker van deelname aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs. Van Ass kon nog niet zeggen of hij Lidewij Welten en Eva Drummond-De Goede weer laat terugkeren in de nationale ploeg. Hij passeerde het ervaren duo voor het EK. "Ik vond dat ze er nog niet klaar voor waren", zei hij. "Het is nu allemaal afhankelijk van het niveau dat ze halen."
Meer uit Sport
DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
15 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
16 uur geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
1 dag geleden