Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Ass is ondanks Europese titel kritisch op Oranje

Bondscoach Van Ass is ondanks Europese titel kritisch op Oranje

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Bondscoach Paul van Ass heeft zijn eerste prijs met de Nederlandse hockeysters gewonnen. Hij zag zijn ploeg in de finale van het EK ook van België winnen (3-1). Van Ass vierde de Europese titel met zijn speelsters, maar was na afloop ook kritisch op het spel van Oranje na rust. "Ik zag ons toen enkele slordige fouten maken", zei hij. "Zo ken ik mijn speelsters niet."

De Nederlandse hockeysters weten bijna niet meer wat verliezen is. De regerend olympisch kampioen is al sinds 2014 wereldkampioen en won in Mönchengladbach alweer de vierde Europese titel op rij. "Maar we speelden hier ook met een nieuwe generatie", zei Van Ass bij de NOS. "Dat zag je in het begin van het toernooi, maar ook in de finale. En dan heb ik het niet alleen over onze jonge speelsters."

Oranje versloeg Engeland in de halve finale met 7-0 en leidde tegen België na vijf minuten spelen in de finale met 2-0. "Ik dacht, we gaan er overheen", zei van Ass. "Maar daarvoor speelden we te slordig. We hadden ook een beetje pech met onze strafcorners. Dat was jammer, want ook tegen dit België was een overwinning als tegen Engeland mogelijk geweest."

Nederland is als Europees kampioen zeker van deelname aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs. Van Ass kon nog niet zeggen of hij Lidewij Welten en Eva Drummond-De Goede weer laat terugkeren in de nationale ploeg. Hij passeerde het ervaren duo voor het EK. "Ik vond dat ze er nog niet klaar voor waren", zei hij. "Het is nu allemaal afhankelijk van het niveau dat ze halen."

Meer uit Sport

Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

2 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

4 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

13 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

16 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden