Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Spaanse voetbalsters weert rebellerende speelsters

Bondscoach Spaanse voetbalsters weert rebellerende speelsters

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters heeft de vijftien speelsters die eerder deze maand aangaven dat ze niet meer onder hem willen spelen niet geselecteerd. Vilda riep 23 speelsters op voor de wedstrijden tegen Zweden en de Verenigde Staten op 3 en 11 oktober.

In een mail aan de Spaanse bond RFEF meldden de speelsters vorige week dat de situatie onder de trainer hun emotionele toestand en gezondheid schaadt. De Spaanse bond koos de kant van Vilda en veroordeelde de speelsters voor het in twijfel trekken van zijn positie. Barcelona-speelsters Patri Guijarro, Mapi Leon, Sandra Panos en Aitana Bonmatí zijn niet geselecteerd. Ook onder anderen Ona Batlle en Lucía García van Manchester United en Leila Ouahabi en Laia Aleixandri van Manchester City ontbreken in de selectie.

Topspeelster Alexia Putellas had haar ploeggenoten gesteund, maar zij is momenteel geblesseerd. Ook Jenni Hermoso en verdedigster Irene Paredes, die weliswaar geen brief aan de Spaanse bond hadden gestuurd maar de rebellerende speelsters wel steunden, zijn niet uitgenodigd.

De Spaanse voetbalbond RFEF heeft de identiteit van de vijftien speelsters niet bekendgemaakt. De bond laat weten de coach volledig te steunen en dat de speelsters pas kunnen terugkeren in de selectie als ze hun fout hebben toegegeven en om vergeving hebben gevraagd.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

11 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

11 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

12 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

12 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

13 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

15 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

23 uur geleden