Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Spaanse voetbalsters weert rebellerende speelsters

Bondscoach Spaanse voetbalsters weert rebellerende speelsters

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters heeft de vijftien speelsters die eerder deze maand aangaven dat ze niet meer onder hem willen spelen niet geselecteerd. Vilda riep 23 speelsters op voor de wedstrijden tegen Zweden en de Verenigde Staten op 3 en 11 oktober.

In een mail aan de Spaanse bond RFEF meldden de speelsters vorige week dat de situatie onder de trainer hun emotionele toestand en gezondheid schaadt. De Spaanse bond koos de kant van Vilda en veroordeelde de speelsters voor het in twijfel trekken van zijn positie. Barcelona-speelsters Patri Guijarro, Mapi Leon, Sandra Panos en Aitana Bonmatí zijn niet geselecteerd. Ook onder anderen Ona Batlle en Lucía García van Manchester United en Leila Ouahabi en Laia Aleixandri van Manchester City ontbreken in de selectie.

Topspeelster Alexia Putellas had haar ploeggenoten gesteund, maar zij is momenteel geblesseerd. Ook Jenni Hermoso en verdedigster Irene Paredes, die weliswaar geen brief aan de Spaanse bond hadden gestuurd maar de rebellerende speelsters wel steunden, zijn niet uitgenodigd.

De Spaanse voetbalbond RFEF heeft de identiteit van de vijftien speelsters niet bekendgemaakt. De bond laat weten de coach volledig te steunen en dat de speelsters pas kunnen terugkeren in de selectie als ze hun fout hebben toegegeven en om vergeving hebben gevraagd.

Meer uit Voetbal

PSV houdt titelrace open en verzekert zich van Champions League

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich met een spectaculaire 3-2-overwinning op Feyenoord verzekerd van de tweede plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Peter Bosz mag zelfs nog hopen op de landstitel. PSV verkleinde de achterstand op Ajax tot 1 punt. PSV is in ieder geval zeker van rechtstreekse deelname aan de Champions League. Nummer 3 Feyenoord kan PSV met een achterstand van 8 punten niet meer achterhalen.

7 minuten geleden
Borussia Dortmund houdt met zege op Leverkusen hoop op plek 4

LEVERKUSEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft de kansen op het halen van Champions League-voetbal levend gehouden. De ploeg van trainer Niko Kovac won met 4-2 van Bayer Leverkusen, dat vertrekkend coach Xabi Alonso bij zijn laatste thuiswedstrijd geen zege kon bezorgen.

16 minuten geleden
PSV houdt met winst in De Kuip titelrace met Ajax open

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft met een zwaarbevochten 3-2-overwinning op Feyenoord het mogelijke titelfeest van Ajax met in ieder geval een speelronde uitgesteld. Nummer 2 PSV staat met nog twee wedstrijden te gaan 1 punt achter op koploper Ajax. De Amsterdammers spelen op zondagmiddag nog thuis tegen NEC. Het verschil tussen PSV en nummer 3 Feyenoord is met 8 punten onoverbrugbaar groot. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de Champions League.

1 uur geleden
FC Twente bezorgt FC Utrecht eerste uitnederlaag in ruim een jaar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft dankzij een 2-0-zege op FC Utrecht het behalen van de vijfde plaats in de Eredivisie nog altijd in eigen hand. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte na een mindere periode de tweede overwinning op rij en houdt AZ, dat zondagmiddag nog tegen FC Groningen speelt, in ieder geval achter zich.

1 uur geleden
Ajax begint met Weghorst en Pasveer aan mogelijk kampioensduel

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst begint met Ajax aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen NEC. De spits vervangt Brian Brobbey, die afgelopen week een enkelblessure heeft opgelopen op de training. Brobbey zit wel op de bank als het duel om 16.45 uur begint in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Voetbalster Brugts scoort bij 9-0-zege in kampioensduel Barcelona

SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn door een 9-0-zege bij Real Betis voor de zesde keer op rij kampioen van Spanje. Oranje-international Esmee Brugts maakte de derde treffer in het kampioensduel met de gedegradeerde club uit Sevilla.

2 uur geleden
Newcastle derde in Premier League na zege op Chelsea

NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een Champions League-ticket een belangrijke zege geboekt op concurrent Chelsea. De ploeg uit het noorden van Engeland won in het eigen St. James' Park met 2-0 en staat nu derde in de Premier League achter kampioen Liverpool en Arsenal.

2 uur geleden