Bondscoach Southgate laat teleurstellende spits Kane niet vallen
LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland is niet van plan om zijn aanvoerder Harry Kane voor de beslissende groepswedstrijd tegen koploper Tsjechië, dinsdag in Londen, te laten vallen. "Je kunt er van uit gaan dat hij weer een basisplaats heeft. Hij is van grote waarde voor het team. Niet alleen door de doelpunten die hij maakt, maar ook in het creëren van kansen en al het andere dat hij meebrengt", liet Southgate desgevraagd weten.
De aanvaller van Tottenham Hotspur kwam in de eerste twee duels met Kroatië (1-0) en Schotland (0-0) niet tot scoren. De topscorer van de Premier League (23 treffers in het afgelopen seizoen) werd in beide duels zelfs gewisseld. Door zijn teleurstellende EK-start staat de positie van Kane in het Engelse elftal inmiddels nadrukkelijk ter discussie. Southgate wil echter van geen reserverol voor zijn captain weten.
"Ik begrijp dat er weer veel vragen over Harry komen", zei de bondscoach. "Maar hij heeft dit in zijn carrière misschien al wel honderd keer meegemaakt. Ik heb in mijn huidige rol ook al vaak duidelijkheid moeten geven over zijn positie. Maar op zulke momenten kwam hij altijd met de goals die ons verder brachten. Daar reken ik nu ook weer op."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
12 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
14 uur geleden