Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Nagelsmann roept Hummels op voor Duits elftal

Bondscoach Nagelsmann roept Hummels op voor Duits elftal

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft routinier Mats Hummels opgeroepen voor de oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico, op respectievelijk 13 en 17 oktober. De 34-jarige verdediger van Borussia Dortmund kwam voor het laatst in actie voor Duitsland in de achtste finales van het EK van 2021, tegen Engeland.

"We hebben een nieuwe staf en willen zo veel mogelijk spelers zien in het nationale elftal", liet Nagelsmann weten. "Ons doel is om zo snel als het kan gewend te raken aan elkaar en de speelwijze te implementeren in de kleine hoeveelheid trainingen."

Hummels, die in 2016 de wereldtitel veroverde, werd vanaf in 2019 net als Thomas Müller en Jérôme Boateng niet meer geselecteerd door toenmalig bondscoach Joachim Löw. Hij keerde terug bij de 'Mannschaft' voor het EK van 2021, maar werd recentelijk niet meer opgeroepen.

Zeker

De bondscoach riep met Chris Führich van VfB Stuttgart, Robert Andrich van Bayer Leverkusen en Kevin Behrens van Union Berlin drie spelers voor het eerst op. Dortmund-spelers Nico Schlotterbeck, Emre Can en Felix Nmecha zijn niet geselecteerd. Ook ontbreekt Serge Gnabry van Bayern München. De aanvaller is geblesseerd.

Nagelsmann volgde Hansi Flick op, die vorige maand na een slechte reeks aan de kant werd gezet. Hij moest vertrekken na de forse nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Japan (1-4). Duitsland speelt in de aanloop naar het EK van 2024 alleen oefenwedstrijden, omdat het als organiserend land al zeker is van deelname.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

47 minuten geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

48 minuten geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

50 minuten geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

1 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

2 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

12 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

14 uur geleden