Bondscoach Kroatië: Messi krijgt van ons geen ruimte
DOHA (ANP) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië richt zijn strijdplan voor de halve finale op het WK voetbal tegen Argentinië op Lionel Messi. "We zullen alle details over hoe we hem kunnen stoppen met de grootst mogelijke aandacht bestuderen", zei hij in aanloop naar de confrontatie komende dinsdag.
"Hij loopt niet veel, hij wacht, en als hij de bal krijgt heeft hij kracht en energie. We moeten oppassen dat we hem niet te veel ruimte geven," luidde de analyse van Dalic over de spits die dit toernooi al vier keer scoorde en vrijdag in de kwartfinale tegen Oranje de 1-0 voorbereidde en de strafschop voor 2-0 benutte. Messi scoorde ook in de beslissende penaltyreeks na de verlenging.
Kroatië won op het WK in de achtste finales na strafschoppen van Japan en schakelde in de kwartfinale Brazilië uit door eveneens de strafschoppen beter te nemen. "Als we onze prestatie van de wedstrijd in Brazilië herhalen, dan krijgt Messi niet de ruimte die hij nodig heeft", aldus Dalic.
Op het WK van 2018 in Rusland troffen Kroatië en Argentinië elkaar in de groepsfase. De Kroaten, die later de finale verloren van Frankrijk, wonnen dat duel met 3-0. Aanvoerder Luka Modric maakte destijds een van de drie doelpunten.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
8 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
10 uur geleden