Bondscoach Kroatië hoopt nog op knock-outfase na tweede domper
HAMBURG (ANP/RTR) - Bondscoach Zlatko Dalic van Kroatië houdt hoop op kwalificatie voor de knock-outfase van het EK voetbal na het teleurstellende gelijkspel tegen Albanië (2-2). "Het belangrijkste is dat we nog in leven zijn. We moeten voor de overwinning gaan in het laatste groepsduel met Italië", zei de coach.
Het resultaat tegen Albanië was de tweede domper op rij voor Kroatië, de nummer 3 van het laatste WK, na de ruime nederlaag tegen Spanje (3-0) in het eerste duel. De ploeg staat met 1 punt laatste in de groep.
"We hadden niet verwacht dat het zo'n lastig verhaal zou worden in die twee wedstrijden, het was een worsteling", zei Dalic tijdens de persconferentie na afloop. "Het WK was twee jaar geleden en langzaamaan worden onze spelers ouder. Maar andere teams hebben het ook moeilijk op dit EK. Het is heel open en de ploegen zijn redelijk gelijkwaardig."
Kroatië gaf tegen Albanië in de blessuretijd een 2-1-voorsprong weg. De formatie van Dalic speelt maandag tegen titelverdediger Italië, dat donderdag eerst nog Spanje treft.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
5 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
13 uur geleden