Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje
EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman gaf de spelers van het Nederlands elftal een compliment na de ruime zege op Bosnië en Herzegovina (5-2) in de Nations League. "Ik vond het wel heel fris. Daar ben ik zeer content mee", zei de bondscoach.
Koeman vond het 'aan de bal' een van de betere wedstrijden van Oranje sinds hij begin 2023 aan zijn tweede periode als bondscoach begon. "Maar ik vond ons spel tegen Polen en Roemenië op het EK ook in langere periodes goed. Ik was vandaag grotendeels tevreden over het druk zetten. We konden heel vaak mensen tussen de linies vinden."
Bij de twee tegendoelpunten zag het Nederlands elftal er niet goed uit. "Xavi Simons koos ervoor om weg te lopen, daardoor kwam een middenvelder vrij en toen stonden we centraal ook niet goed. De tweede treffer gaven we ook zelf weg en daarna werd het ook nog bijna 3-3. Er zijn dus genoeg dingen waar we ons in moeten verbeteren, maar er zijn heel veel meer goede dingen geweest."
Koeman kreeg complimenten over de frisheid en gretigheid van zijn spelers. "Ik heb niets bijzonders gedaan", zei hij lachend. "Het heeft ook te maken met de samenstelling van de groep. We gaan een nieuwe periode in, op weg naar een eindtoernooi. Al heb ik nooit mogen klagen hoe de spelers bij het Nederlands elftal binnen kwamen."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
4 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
6 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
7 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
9 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
12 uur geleden