Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje

Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje

EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman gaf de spelers van het Nederlands elftal een compliment na de ruime zege op Bosnië en Herzegovina (5-2) in de Nations League. "Ik vond het wel heel fris. Daar ben ik zeer content mee", zei de bondscoach.

Koeman vond het 'aan de bal' een van de betere wedstrijden van Oranje sinds hij begin 2023 aan zijn tweede periode als bondscoach begon. "Maar ik vond ons spel tegen Polen en Roemenië op het EK ook in langere periodes goed. Ik was vandaag grotendeels tevreden over het druk zetten. We konden heel vaak mensen tussen de linies vinden."

Bij de twee tegendoelpunten zag het Nederlands elftal er niet goed uit. "Xavi Simons koos ervoor om weg te lopen, daardoor kwam een middenvelder vrij en toen stonden we centraal ook niet goed. De tweede treffer gaven we ook zelf weg en daarna werd het ook nog bijna 3-3. Er zijn dus genoeg dingen waar we ons in moeten verbeteren, maar er zijn heel veel meer goede dingen geweest."

Koeman kreeg complimenten over de frisheid en gretigheid van zijn spelers. "Ik heb niets bijzonders gedaan", zei hij lachend. "Het heeft ook te maken met de samenstelling van de groep. We gaan een nieuwe periode in, op weg naar een eindtoernooi. Al heb ik nooit mogen klagen hoe de spelers bij het Nederlands elftal binnen kwamen."

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

6 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

6 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

7 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

7 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

8 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

9 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

11 uur geleden