Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje

Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje

EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman gaf de spelers van het Nederlands elftal een compliment na de ruime zege op Bosnië en Herzegovina (5-2) in de Nations League. "Ik vond het wel heel fris. Daar ben ik zeer content mee", zei de bondscoach.

Koeman vond het 'aan de bal' een van de betere wedstrijden van Oranje sinds hij begin 2023 aan zijn tweede periode als bondscoach begon. "Maar ik vond ons spel tegen Polen en Roemenië op het EK ook in langere periodes goed. Ik was vandaag grotendeels tevreden over het druk zetten. We konden heel vaak mensen tussen de linies vinden."

Bij de twee tegendoelpunten zag het Nederlands elftal er niet goed uit. "Xavi Simons koos ervoor om weg te lopen, daardoor kwam een middenvelder vrij en toen stonden we centraal ook niet goed. De tweede treffer gaven we ook zelf weg en daarna werd het ook nog bijna 3-3. Er zijn dus genoeg dingen waar we ons in moeten verbeteren, maar er zijn heel veel meer goede dingen geweest."

Koeman kreeg complimenten over de frisheid en gretigheid van zijn spelers. "Ik heb niets bijzonders gedaan", zei hij lachend. "Het heeft ook te maken met de samenstelling van de groep. We gaan een nieuwe periode in, op weg naar een eindtoernooi. Al heb ik nooit mogen klagen hoe de spelers bij het Nederlands elftal binnen kwamen."

Meer uit Voetbal

Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

5 uur geleden
PSV-coach Bosz zag geen geschikte optie om Forbs af te stoppen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.

5 uur geleden
Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

8 uur geleden
Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

10 uur geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

10 uur geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

10 uur geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

12 uur geleden