Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje
EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman gaf de spelers van het Nederlands elftal een compliment na de ruime zege op Bosnië en Herzegovina (5-2) in de Nations League. "Ik vond het wel heel fris. Daar ben ik zeer content mee", zei de bondscoach.
Koeman vond het 'aan de bal' een van de betere wedstrijden van Oranje sinds hij begin 2023 aan zijn tweede periode als bondscoach begon. "Maar ik vond ons spel tegen Polen en Roemenië op het EK ook in langere periodes goed. Ik was vandaag grotendeels tevreden over het druk zetten. We konden heel vaak mensen tussen de linies vinden."
Bij de twee tegendoelpunten zag het Nederlands elftal er niet goed uit. "Xavi Simons koos ervoor om weg te lopen, daardoor kwam een middenvelder vrij en toen stonden we centraal ook niet goed. De tweede treffer gaven we ook zelf weg en daarna werd het ook nog bijna 3-3. Er zijn dus genoeg dingen waar we ons in moeten verbeteren, maar er zijn heel veel meer goede dingen geweest."
Koeman kreeg complimenten over de frisheid en gretigheid van zijn spelers. "Ik heb niets bijzonders gedaan", zei hij lachend. "Het heeft ook te maken met de samenstelling van de groep. We gaan een nieuwe periode in, op weg naar een eindtoernooi. Al heb ik nooit mogen klagen hoe de spelers bij het Nederlands elftal binnen kwamen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
6 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
10 uur geleden