Bondscoach Koeman 'zeer content' met nieuwe start Oranje
EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman gaf de spelers van het Nederlands elftal een compliment na de ruime zege op Bosnië en Herzegovina (5-2) in de Nations League. "Ik vond het wel heel fris. Daar ben ik zeer content mee", zei de bondscoach.
Koeman vond het 'aan de bal' een van de betere wedstrijden van Oranje sinds hij begin 2023 aan zijn tweede periode als bondscoach begon. "Maar ik vond ons spel tegen Polen en Roemenië op het EK ook in langere periodes goed. Ik was vandaag grotendeels tevreden over het druk zetten. We konden heel vaak mensen tussen de linies vinden."
Bij de twee tegendoelpunten zag het Nederlands elftal er niet goed uit. "Xavi Simons koos ervoor om weg te lopen, daardoor kwam een middenvelder vrij en toen stonden we centraal ook niet goed. De tweede treffer gaven we ook zelf weg en daarna werd het ook nog bijna 3-3. Er zijn dus genoeg dingen waar we ons in moeten verbeteren, maar er zijn heel veel meer goede dingen geweest."
Koeman kreeg complimenten over de frisheid en gretigheid van zijn spelers. "Ik heb niets bijzonders gedaan", zei hij lachend. "Het heeft ook te maken met de samenstelling van de groep. We gaan een nieuwe periode in, op weg naar een eindtoernooi. Al heb ik nooit mogen klagen hoe de spelers bij het Nederlands elftal binnen kwamen."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
18 uur geleden