Bondscoach Jonker vindt 1-1 in Finland 'maximaal haalbare'
TAMPERE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker denkt dat het teleurstellende gelijkspel van de voetbalsters bij Finland in de EK-kwalificatie "met dit team het maximaal haalbare" was. "We hebben er een 1-1 uitgeperst. De sinaasappels zijn leeg, niet alleen bij Lieke Martens maar bij het hele team", zei Jonker via een videoverbinding vanuit Tampere over de afzwaaiende Martens en de rest van zijn gehavende ploeg.
Oranje mist onder anderen Jill Roord en Vivianne Miedema al langer en zag de afgelopen dagen Damaris Egurrola en Esmee Brugts afhaken. Daar kwam in Finland het vroege uitvallen van Victoria Pelova na zo'n tien minuten bovenop. "Uiteindelijk staat er een verzameling speelsters in het veld die nog niet vaak hebben samengespeeld. Voor een deel is deze wedstrijd er net één te veel in dit seizoen. Het moest uit hun tenen komen", zei Jonker.
Na een lang seizoen hebben de internationals nu even vakantie, waarna ze zich over een paar weken alweer melden voor de voorbereiding op de afsluitende EK-kwalificatieduels met Italië en Noorwegen van half juli. Jonker verwacht dan weer een fittere ploeg aan te treffen.
Koploper Oranje (7 punten) moet volgende maand een voorsprong van 2 punten op de Noren en Italianen zien te verdedigen. Finland staat laatste met 4 punten. De nummers 1 en 2 plaatsen zich direct voor het EK van volgend jaar, voor de andere twee ploegen volgen nog play-offs.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
53 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
56 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
57 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
5 uur geleden