Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Jonker tevreden na 5-0-zege: we liggen op schema

Bondscoach Jonker tevreden na 5-0-zege: we liggen op schema

KERKRADE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is tevreden over de voetbalsters na de met 5-0 gewonnen uitzwaaiwedstrijd tegen België zondagavond. Zijn speelsters hebben volgens Jonker "goed voetbal" laten zien en de mensen in Kerkrade "laten genieten". "Het is fijn om te constateren dat je daar bent waar je wilt zijn", zegt Jonker, die tegelijkertijd erkent dat het er "nu nog niet om gaat".

De eindstand noemt Jonker een "stevige uitslag" tegen een "serieuze tegenstander". In het vrouwenvoetbal gebeurt het volgens de bondscoach steeds minder vaak dat er zulke grote verschillen zijn bij interlands. Kleine landen zoals België en Nederland sluiten steeds beter aan bij de favorieten. Dat het Nederland toch gelukt is om België met 5-0 te verslaan, noemt de coach "belangrijk".

Voor Portugal, de eerste tegenstander op het WK in Nieuw-Zeeland, is Oranje echter nog niet klaar, stelt Jonker. "We moeten nog heel veel werk verrichten, maar we liggen op schema en zijn goed onderweg. We kunnen van iedereen winnen, maar ik ga niet roepen dat we wereldkampioen worden."

Voorin geeft Jonker voorlopig de voorkeur aan Lineth Beerensteyn. Katja Snoeijs, die zondag in de tweede helft mocht laten zien wat ze in zich had, heeft volgens de bondscoach "nog veel werk te verzetten". Afgelopen week liet hij Eredivisietopscorer Fenna Kalma afvallen voor de definitieve selectie.

Oranje treft Portugal op 23 juli in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin. Vrijdag vertrekt het team naar Sydney.

Meer uit Voetbal

Ooijer wordt nieuwe assistent Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - André Ooijer is komend seizoen de assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. De 50-jarige oud-voetballer vervangt Stijn Schaars, die werkzaam is als hoofdtrainer van Jong PSV.

49 minuten geleden
Voetballer Partey aangeklaagd voor verkrachting en aanranding

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding, meldt de Metropolitan Police in Londen vrijdag. Dat schrijft persbureau Reuters.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt Margaret over van RKC Waalwijk

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Richonell Margaret overgenomen van RKC Waalwijk. De 24-jarige aanvaller heeft in Deventer een contract getekend tot de zomer van 2029.

1 uur geleden
Aanvaller Addai van AZ naar Como

ALKMAAR (ANP) - Jayden Addai verruilt AZ voor Como. De negentienjarige aanvaller tekent voor vijf jaar bij de Italiaanse club uit de Serie A waar de Spanjaard Cesc Fàbregas trainer is. Como heeft dat bevestigd.

2 uur geleden
Eén op tien Nederlanders van plan naar EK vrouwen te kijken

AMSTERDAM (ANP) - Ruim één op de tien Nederlanders is van plan naar het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland te kijken. Met dat percentage staat Nederland zesde op de lijst van Europese landen met de hoogste interesse, die wordt aangevoerd door Zweden. In alle landen vormen mannelijke kijkers nog steeds de grootste groep geïnteresseerden, meldt sportmarketingdeskundige Marcel Blijlevens op basis van onderzoeken.

5 uur geleden
Rugnummer 20 blijft bij Liverpool voor altijd van Diogo Jota

LIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool geeft rugnummer 20 niet meer aan een andere speler. De Engelse club eert hiermee de overleden Diogo Jota, die vijf seizoenen met dat nummer speelde. Daarvoor droeg Adam Lallana dat rugnummer.

7 uur geleden
Levchenko waarschuwt Feyenoord voor het zakendoen met Russen

HOOFDDORP (ANP) - Evgeniy Levchenko waarschuwt Feyenoord via X dat de club beter geen zaken kan doen met het Russische Spartak Moskou. De voorzitter van de vereniging van contractspelers VVCS doet dat naar aanleiding van berichten op sociale media waarin wordt vermeld dat de Rotterdamse club interesse zou hebben in de voetballer Manfred Ugalde. "Als je in deze tijd een speler uit de Russische competitie koopt ben je schuldig aan de dood van burgers in Oekraïne", stelt Levchenko, die zelf uit Oekraïne komt. "Met zo'n transfer sponsor je dus de Russische oorlog."

8 uur geleden