Bondscoach Hamrén stapt na Nations League op bij IJsland
REYKJAVIK (ANP) - Erik Hamrén heeft aangekondigd dat hij binnenkort opstapt als bondscoach van IJsland. De twee naderende duels in de Nations League worden de laatste wedstrijden waarbij hij de leiding heeft.
De 63-jarige Hamrén, die sinds 2018 als hoofdtrainer in dienst is bij de nationale ploeg, slaagde er met IJsland niet in kwalificatie voor het EK van volgend jaar af te dwingen. De Zweed werd met zijn ploeg derde in de groep, achter Frankrijk en Turkije.
In de Nations League hebben de IJslanders nog geen punt gepakt in de groep met België, Denemarken en Engeland. Zondag wacht IJsland de uitwedstrijd tegen Denemarken, woensdag is Engeland de tegenstander.
IJsland baarde in 2016 opzien door op het EK in Frankrijk de kwartfinales te halen. Lars Lagerbäck was toen de bondscoach.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
9 uur geleden