
Bondscoach Hamrén stapt na Nations League op bij IJsland
REYKJAVIK (ANP) - Erik Hamrén heeft aangekondigd dat hij binnenkort opstapt als bondscoach van IJsland. De twee naderende duels in de Nations League worden de laatste wedstrijden waarbij hij de leiding heeft.
De 63-jarige Hamrén, die sinds 2018 als hoofdtrainer in dienst is bij de nationale ploeg, slaagde er met IJsland niet in kwalificatie voor het EK van volgend jaar af te dwingen. De Zweed werd met zijn ploeg derde in de groep, achter Frankrijk en Turkije.
In de Nations League hebben de IJslanders nog geen punt gepakt in de groep met België, Denemarken en Engeland. Zondag wacht IJsland de uitwedstrijd tegen Denemarken, woensdag is Engeland de tegenstander.
IJsland baarde in 2016 opzien door op het EK in Frankrijk de kwartfinales te halen. Lars Lagerbäck was toen de bondscoach.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
7 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
20 uur geledenMBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).
21 uur geleden