Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Giggs aangeklaagd voor mishandeling van twee vrouwen

Bondscoach Giggs aangeklaagd voor mishandeling van twee vrouwen

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach en voormalig voetballer Ryan Giggs is aangeklaagd voor mishandeling. De aanklager wil de bondscoach van Wales vervolgen voor mishandeling van twee vrouwen. Giggs moet zich op 28 april voor de rechter in Manchester verantwoorden.

De voetbalbond van Wales heeft inmiddels bekendgemaakt dat "in het licht van dit besluit" Robert Page voor het EK voetbal van deze zomer de rol van bondscoach van Wales op zich zal nemen. Hij wordt geassisteerd door Albert Stuivenberg. Assistent-coach Page verving Giggs ook al bij de recente interlands.

Giggs ontbrak in november vorig jaar bij een aantal interlands van Wales na beschuldigingen van mishandeling van zijn vriendin. De politie van Manchester had de 64-voudig international van Wales kort daarvoor gearresteerd. De oud-speler van Manchester United deed tijdelijk een stap opzij als bondscoach, maar hij ontkende de beschuldigingen en werd op borgtocht vrijgelaten. Ook bij de interlands van Wales in maart ontbrak hij.

Slaan

De aanklager spreekt in de beschuldiging niet alleen van het af en toe fysiek mishandelen van één vrouw, maar ook van het slaan van een tweede vrouw.

Volgens Britse media, waaronder The Sun, zou Giggs in zijn woning in Manchester zijn vriendin hebben mishandeld, waarbij zij lichtgewond raakte.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

4 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

8 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

8 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

9 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

10 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

10 uur geleden