Bondscoach Faber legt zijn functie bij zwembond KNZB neer
HOOFDDORP (ANP) - Mark Faber legt zijn functie als bondscoach van zwembond KNZB neer. De 50-jarige coach wil zich op weg naar de Olympische Spelen van Parijs focussen op het begeleiden van de zwemmers uit zijn trainingsgroep in Amsterdam. Technisch directeur Sjors Lommerts neemt de taken van Faber over.
Faber combineerde sinds de Spelen van Tokio in 2021 zijn werkzaamheden bij de KNZB met zijn baan als hoofdcoach in Amsterdam. "Ik merk in de praktijk dat dit moeilijk te combineren is", zei Faber. "Ik wil graag meer focus hebben op het begeleiden van mijn sporters aan de badrand."
"Ik wil voorkomen dat we op weg naar Parijs een paar procentjes laten liggen die voor de zwemmers straks misschien het verschil kunnen maken. Ik vraag van mijn sporters honderd procent commitment en focus. Dat mogen ze op hun beurt ook van mij verwachten", aldus de coach.
Faber heeft in Amsterdam onder anderen de succesvolle Arno Kamminga en Tes Schouten onder zijn hoede. Ook Caspar Corbeau heeft zich na de wereldkampioenschappen in Fukuoka aangesloten bij de trainingsgroep van Faber.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
4 uur geleden