Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Deschamps leerde Fransen hoe ze samen kunnen winnen

Bondscoach Deschamps leerde Fransen hoe ze samen kunnen winnen

LEIPZIG (ANP) - Wie de succesvolste voetbaltrainer ooit moet aanwijzen, noemt al snel de namen van Alex Ferguson, Carlo Ancelotti, Pep Guardiola of José Mourinho. Didier Deschamps was te kort coach van een club om een erelijst als die van zijn gewaardeerde collega's op te bouwen. Maar onder leiding van de 55-jarige bondscoach weet Frankrijk, vrijdag tegenstander van Oranje op het EK, wel weer hoe je samen kunt winnen op grote toernooien.

Deschamps is met 154 interlands de langstzittende bondscoach op de Europese eindronde. De oud-speler van Olympique Marseille, Juventus en Chelsea veroverde als international de wereld- en Europese titel. Na het EK van 2012 kreeg hij de opdracht om van de Franse ploeg weer een eenheid te maken. Dat was zijn voorgangers Raymond Domenech en Laurent Blanc niet gelukt.

Met Domenech op de bank werd Frankrijk al in de eerste ronde van het WK van 2010 uitgeschakeld, met slechts 1 punt na drie groepsduels. Domenech zette Nicolas Anelka op het vliegtuig tijdens het WK van Zuid-Afrika. Uit protest sloegen de ploeggenoten van de naar huis gestuurde aanvaller een training over. Twee jaar later strandden de Fransen in de kwartfinales van het EK in Polen en Oekraïne.

Duidelijkheid

Frankrijk heeft zoveel goede spelers dat het met twee teams succesvol kan zijn op grote toernooien. Maar 'Les Blues' zijn wel gebaat bij een coach die duidelijkheid verschaft. Deschamps blijkt zo'n leider. De bondscoach was op 12-jarige leeftijd al aanvoerder van een ploeg met medespelers die drie jaar ouder waren. Als trainer klom hij met AS Monaco vanuit de kelder van Ligue 1 naar de finale van de Champions League en werd hij kampioen met Olympique Marseille. Met Deschamps op de bank promoveerde het bestrafte Juventus naar de Serie A.

Deschamps durft zware beslissingen te nemen als dat in het belang van zijn ploeg is. Hij passeerde sterspelers als Paul Pogba, N'Golo Kanté en Antoine Griezmann voor belangrijke duels en weigerde na de groepsfase van het laatste WK de van een blessure herstelde Karim Benzema nog naar Qatar te laten komen. Nu is Kanté weer terug in de nationale ploeg, terwijl hij op lager niveau in Saudi-Arabië speelt.

De resultaten van Frankrijk onder Deschamps mogen er zijn. De Fransman met Baskische afkomst is aan zijn vijfde eindronde begonnen na de toernooien van 2014 (WK-kwartfinale), 2016 (EK-finalist), 2018 (WK-winst), 2021 (EK-achtste finale) en 2022 (WK-finalist). Nog bijna dagelijks denkt hij aan zijn drie jaar oudere broer Philippe, die vlak voor de kerst van 1987 omkwam bij een vliegtuigongeluk. Deschamps draagt zijn successen aan hem op.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

3 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

3 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

5 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

6 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

6 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

10 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

13 uur geleden