Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Deschamps leerde Fransen hoe ze samen kunnen winnen

Bondscoach Deschamps leerde Fransen hoe ze samen kunnen winnen

LEIPZIG (ANP) - Wie de succesvolste voetbaltrainer ooit moet aanwijzen, noemt al snel de namen van Alex Ferguson, Carlo Ancelotti, Pep Guardiola of José Mourinho. Didier Deschamps was te kort coach van een club om een erelijst als die van zijn gewaardeerde collega's op te bouwen. Maar onder leiding van de 55-jarige bondscoach weet Frankrijk, vrijdag tegenstander van Oranje op het EK, wel weer hoe je samen kunt winnen op grote toernooien.

Deschamps is met 154 interlands de langstzittende bondscoach op de Europese eindronde. De oud-speler van Olympique Marseille, Juventus en Chelsea veroverde als international de wereld- en Europese titel. Na het EK van 2012 kreeg hij de opdracht om van de Franse ploeg weer een eenheid te maken. Dat was zijn voorgangers Raymond Domenech en Laurent Blanc niet gelukt.

Met Domenech op de bank werd Frankrijk al in de eerste ronde van het WK van 2010 uitgeschakeld, met slechts 1 punt na drie groepsduels. Domenech zette Nicolas Anelka op het vliegtuig tijdens het WK van Zuid-Afrika. Uit protest sloegen de ploeggenoten van de naar huis gestuurde aanvaller een training over. Twee jaar later strandden de Fransen in de kwartfinales van het EK in Polen en Oekraïne.

Duidelijkheid

Frankrijk heeft zoveel goede spelers dat het met twee teams succesvol kan zijn op grote toernooien. Maar 'Les Blues' zijn wel gebaat bij een coach die duidelijkheid verschaft. Deschamps blijkt zo'n leider. De bondscoach was op 12-jarige leeftijd al aanvoerder van een ploeg met medespelers die drie jaar ouder waren. Als trainer klom hij met AS Monaco vanuit de kelder van Ligue 1 naar de finale van de Champions League en werd hij kampioen met Olympique Marseille. Met Deschamps op de bank promoveerde het bestrafte Juventus naar de Serie A.

Deschamps durft zware beslissingen te nemen als dat in het belang van zijn ploeg is. Hij passeerde sterspelers als Paul Pogba, N'Golo Kanté en Antoine Griezmann voor belangrijke duels en weigerde na de groepsfase van het laatste WK de van een blessure herstelde Karim Benzema nog naar Qatar te laten komen. Nu is Kanté weer terug in de nationale ploeg, terwijl hij op lager niveau in Saudi-Arabië speelt.

De resultaten van Frankrijk onder Deschamps mogen er zijn. De Fransman met Baskische afkomst is aan zijn vijfde eindronde begonnen na de toernooien van 2014 (WK-kwartfinale), 2016 (EK-finalist), 2018 (WK-winst), 2021 (EK-achtste finale) en 2022 (WK-finalist). Nog bijna dagelijks denkt hij aan zijn drie jaar oudere broer Philippe, die vlak voor de kerst van 1987 omkwam bij een vliegtuigongeluk. Deschamps draagt zijn successen aan hem op.

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

2 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

4 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

7 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

7 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

7 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

9 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

10 uur geleden