Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Deschamps leerde Fransen hoe ze samen kunnen winnen

Bondscoach Deschamps leerde Fransen hoe ze samen kunnen winnen

LEIPZIG (ANP) - Wie de succesvolste voetbaltrainer ooit moet aanwijzen, noemt al snel de namen van Alex Ferguson, Carlo Ancelotti, Pep Guardiola of José Mourinho. Didier Deschamps was te kort coach van een club om een erelijst als die van zijn gewaardeerde collega's op te bouwen. Maar onder leiding van de 55-jarige bondscoach weet Frankrijk, vrijdag tegenstander van Oranje op het EK, wel weer hoe je samen kunt winnen op grote toernooien.

Deschamps is met 154 interlands de langstzittende bondscoach op de Europese eindronde. De oud-speler van Olympique Marseille, Juventus en Chelsea veroverde als international de wereld- en Europese titel. Na het EK van 2012 kreeg hij de opdracht om van de Franse ploeg weer een eenheid te maken. Dat was zijn voorgangers Raymond Domenech en Laurent Blanc niet gelukt.

Met Domenech op de bank werd Frankrijk al in de eerste ronde van het WK van 2010 uitgeschakeld, met slechts 1 punt na drie groepsduels. Domenech zette Nicolas Anelka op het vliegtuig tijdens het WK van Zuid-Afrika. Uit protest sloegen de ploeggenoten van de naar huis gestuurde aanvaller een training over. Twee jaar later strandden de Fransen in de kwartfinales van het EK in Polen en Oekraïne.

Duidelijkheid

Frankrijk heeft zoveel goede spelers dat het met twee teams succesvol kan zijn op grote toernooien. Maar 'Les Blues' zijn wel gebaat bij een coach die duidelijkheid verschaft. Deschamps blijkt zo'n leider. De bondscoach was op 12-jarige leeftijd al aanvoerder van een ploeg met medespelers die drie jaar ouder waren. Als trainer klom hij met AS Monaco vanuit de kelder van Ligue 1 naar de finale van de Champions League en werd hij kampioen met Olympique Marseille. Met Deschamps op de bank promoveerde het bestrafte Juventus naar de Serie A.

Deschamps durft zware beslissingen te nemen als dat in het belang van zijn ploeg is. Hij passeerde sterspelers als Paul Pogba, N'Golo Kanté en Antoine Griezmann voor belangrijke duels en weigerde na de groepsfase van het laatste WK de van een blessure herstelde Karim Benzema nog naar Qatar te laten komen. Nu is Kanté weer terug in de nationale ploeg, terwijl hij op lager niveau in Saudi-Arabië speelt.

De resultaten van Frankrijk onder Deschamps mogen er zijn. De Fransman met Baskische afkomst is aan zijn vijfde eindronde begonnen na de toernooien van 2014 (WK-kwartfinale), 2016 (EK-finalist), 2018 (WK-winst), 2021 (EK-achtste finale) en 2022 (WK-finalist). Nog bijna dagelijks denkt hij aan zijn drie jaar oudere broer Philippe, die vlak voor de kerst van 1987 omkwam bij een vliegtuigongeluk. Deschamps draagt zijn successen aan hem op.

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

4 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

8 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

13 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

15 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

15 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

17 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden