Bondscoach Delmee wil naar finale met 'gretige' hockeyers op WK
BHUBANESWAR (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers wil het België moeilijk maken in de halve finales van het WK in India. Oranje treft vrijdag de regerend wereld- en olympisch kampioen na de overtuigende zege van 5-1 op Zuid-Korea in de kwartfinales. "We zitten lekker in het toernooi en nu we eenmaal door zijn willen we meer", zei Delmee na de wedstrijd bij Ziggo Sport.
Hij is met een jonge, onervaren ploeg naar het WK gegaan. De selectie telt negen debutanten. "Vooraf wist ik niet wat ik kon verwachten, maar de groep houdt zich goed. We presteren onder druk en in de wedstrijden waar het erom gaat. Maar met alle respect, België is natuurlijk de wereldkampioen én de olympisch kampioen, dat wordt een stuk lastiger. Maar als we dezelfde energie laten zien als tegen Zuid-Korea, is er veel mogelijk. Ik wil eigenlijk gewoon winnen", aldus de bondscoach.
Delmee is vooral tevreden over de balans tussen aanval en verdediging in de ploeg. "Door goed verdedigen willen we mooi aanvallen en dat is dit toernooi al goed gelukt. Hoewel dat tegen Zuid-Korea minder goed ging, omdat die ploeg weinig ruimte gaf. Maar ik ben vooral blij met de gretigheid die de ploeg toont. Ze gaan er 120 procent voor."
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
3 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
23 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
1 dag geleden