Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: stakingen op komst bij garages en autodealers

Bonden: stakingen op komst bij garages en autodealers

UTRECHT (ANP) - Werknemers van motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven zoals garages en autodealers gaan vanaf komende dinsdag staken in een cao-conflict tussen vakbonden FNV en CNV en brancheorganisatie BOVAG. Vannacht verstreek een deadline die de bonden hadden gesteld aan BOVAG om in te stemmen met de looneisen, maar daar werd volgens de bonden niet op ingegaan.

In Ridderkerk vindt dinsdag de eerste staking van 24 uur plaats. Die moet het begin zijn van een reeks regionale stakingen. FNV eist onder meer een loonsverhoging van 7 procent voor een cao van een jaar. BOVAG zou niet verder willen gaan dan 2,3 procent. De sector telt volgens de bonden ruim 84.500 werknemers.

Door de acties kunnen mensen bijvoorbeeld langer moeten wachten op onderhoudsbeurten aan auto's of reparaties van fietsen.

CNV: branche aantrekkelijker maken

"Het geld voor die 7 procent is er", zegt FNV-bestuurder Murat Sekercan. "Daarom handhaven we onze eisen. We merken dat er een grens is bereikt voor automonteurs. Zij verdienen al jaren veel te weinig."

CNV-onderhandelaar Nicole Engmann zegt de opstelling van de werkgevers onbegrijpelijk te vinden. "Door het toenemende personeelstekort is er sprake van oplopende werkdruk en groeiende wachtlijsten. Om die op te lossen moet je de branche juist aantrekkelijker maken om in te werken. Daar heb je een goede cao voor nodig."

Stakingsoproepen verstuurd

"Het is zwaar teleurstellend dat BOVAG niet met een fatsoenlijk voorstel is gekomen en dat ze nu ook het ultimatum hebben laten passeren. Werkgevers vinden het blijkbaar niet urgent genoeg", aldus Sekercan. FNV stelt dat het plan is om iedere week meerdere dagen te staken per regio. "Tenzij BOVAG alsnog in beweging komt. Ons voorstel ligt nog steeds op tafel en onze deur staat open."

CNV zegt dat de eerste stakingsoproepen voor de regio Rotterdam inmiddels zijn verstuurd. "Maar daarbij blijft het niet. Oproepen voor de andere regio's staan inmiddels ook klaar", aldus Engmann.

BOVAG: eis vakbonden onverantwoord

BOVAG vindt de acties jammer, aldus een woordvoerder. "BOVAG vindt de eis van de bonden om de lonen met 6 of 7 procent te verhogen onrealistisch en onverantwoord. In de vorige cao is immers al een hele forse loonsverhoging van opgeteld gemiddeld 10,5 procent afgesproken. Dat was een eenmalige uitschieter om de forse inflatie te compenseren en de branche aantrekkelijk te houden", aldus de brancheorganisatie.

Meer uit Financieel

Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

1 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

2 uur geleden
EUclaim: honderden claims binnen over annuleringen Schiphol

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.

2 uur geleden
Wall Street daalt na politieke druk op Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.

2 uur geleden
Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

3 uur geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

5 uur geleden