Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: stakingen op komst bij garages en autodealers

Bonden: stakingen op komst bij garages en autodealers

UTRECHT (ANP) - Werknemers van motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven zoals garages en autodealers gaan vanaf komende dinsdag staken in een cao-conflict tussen vakbonden FNV en CNV en brancheorganisatie BOVAG. Vannacht verstreek een deadline die de bonden hadden gesteld aan BOVAG om in te stemmen met de looneisen, maar daar werd volgens de bonden niet op ingegaan.

In Ridderkerk vindt dinsdag de eerste staking van 24 uur plaats. Die moet het begin zijn van een reeks regionale stakingen. FNV eist onder meer een loonsverhoging van 7 procent voor een cao van een jaar. BOVAG zou niet verder willen gaan dan 2,3 procent. De sector telt volgens de bonden ruim 84.500 werknemers.

Door de acties kunnen mensen bijvoorbeeld langer moeten wachten op onderhoudsbeurten aan auto's of reparaties van fietsen.

CNV: branche aantrekkelijker maken

"Het geld voor die 7 procent is er", zegt FNV-bestuurder Murat Sekercan. "Daarom handhaven we onze eisen. We merken dat er een grens is bereikt voor automonteurs. Zij verdienen al jaren veel te weinig."

CNV-onderhandelaar Nicole Engmann zegt de opstelling van de werkgevers onbegrijpelijk te vinden. "Door het toenemende personeelstekort is er sprake van oplopende werkdruk en groeiende wachtlijsten. Om die op te lossen moet je de branche juist aantrekkelijker maken om in te werken. Daar heb je een goede cao voor nodig."

Stakingsoproepen verstuurd

"Het is zwaar teleurstellend dat BOVAG niet met een fatsoenlijk voorstel is gekomen en dat ze nu ook het ultimatum hebben laten passeren. Werkgevers vinden het blijkbaar niet urgent genoeg", aldus Sekercan. FNV stelt dat het plan is om iedere week meerdere dagen te staken per regio. "Tenzij BOVAG alsnog in beweging komt. Ons voorstel ligt nog steeds op tafel en onze deur staat open."

CNV zegt dat de eerste stakingsoproepen voor de regio Rotterdam inmiddels zijn verstuurd. "Maar daarbij blijft het niet. Oproepen voor de andere regio's staan inmiddels ook klaar", aldus Engmann.

BOVAG: eis vakbonden onverantwoord

BOVAG vindt de acties jammer, aldus een woordvoerder. "BOVAG vindt de eis van de bonden om de lonen met 6 of 7 procent te verhogen onrealistisch en onverantwoord. In de vorige cao is immers al een hele forse loonsverhoging van opgeteld gemiddeld 10,5 procent afgesproken. Dat was een eenmalige uitschieter om de forse inflatie te compenseren en de branche aantrekkelijk te houden", aldus de brancheorganisatie.

Meer uit Financieel

Warner Bros. Discovery wint op Wall Street na nieuws over megabod

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.

2 uur geleden
Meer problemen in auto-industrie door tekort aan Nexperia-chips

BERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.

3 uur geleden
WHO schrapt meer dan 2000 banen om vertrek VS op te vangen

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Meta wint grote concurrentiezaak VS, ontloopt gedwongen splitsing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.

5 uur geleden
Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

7 uur geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

8 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

9 uur geleden