Bonden: staking ING opgeschort na nieuw bod bank
AMSTERDAM (ANP) - De staking door personeel van ING-kantoren in Noord-Holland, Utrecht en Flevoland is opgeschort nu de bank een nieuw bod heeft gedaan. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het nieuwe bod is een eindbod, stelt de ING, dus de bank is niet bereid erover te onderhandelen.
Beide bonden gaan het nieuwe eindbod bestuderen en dan voorleggen aan hun leden. Die mogen dan beslissen of ze willen doorgaan met acties of dat ze genoegen nemen met het verbeterde bod.
Medewerkers zijn ontevreden over het uitblijven van een nieuwe cao bij de ING, die geldt voor zo’n 14.000 medewerkers. Zij willen onder meer loonsverhogingen die de koopkracht herstellen en een verlaging van de werkdruk.
De FNV had tot staken opgeroepen en medewerkers gevraagd naar Amsterdam te komen voor een manifestatie. ING-personeel uit Noordoost-Nederland staakte vorige week al. Dat was volgens de vakbonden FNV, CNV en De Unie de eerste 24-uursstaking ooit bij de ING. Stakingen in de bankensector zijn sowieso uitzonderlijk. De vakbonden hadden ook nog stakingen gepland op 11 april en 24 april, op de dag van de aandeelhoudersvergadering.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
4 uur geleden