Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonden: staking ING opgeschort na nieuw bod bank

Bonden: staking ING opgeschort na nieuw bod bank

AMSTERDAM (ANP) - De staking door personeel van ING-kantoren in Noord-Holland, Utrecht en Flevoland is opgeschort nu de bank een nieuw bod heeft gedaan. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het nieuwe bod is een eindbod, stelt de ING, dus de bank is niet bereid erover te onderhandelen.

Beide bonden gaan het nieuwe eindbod bestuderen en dan voorleggen aan hun leden. Die mogen dan beslissen of ze willen doorgaan met acties of dat ze genoegen nemen met het verbeterde bod.

Medewerkers zijn ontevreden over het uitblijven van een nieuwe cao bij de ING, die geldt voor zo’n 14.000 medewerkers. Zij willen onder meer loonsverhogingen die de koopkracht herstellen en een verlaging van de werkdruk.

De FNV had tot staken opgeroepen en medewerkers gevraagd naar Amsterdam te komen voor een manifestatie. ING-personeel uit Noordoost-Nederland staakte vorige week al. Dat was volgens de vakbonden FNV, CNV en De Unie de eerste 24-uursstaking ooit bij de ING. Stakingen in de bankensector zijn sowieso uitzonderlijk. De vakbonden hadden ook nog stakingen gepland op 11 april en 24 april, op de dag van de aandeelhoudersvergadering.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

2 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

2 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

4 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

5 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

7 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

9 uur geleden